Zavrieť

Porady

eshop Drop shipping začiatok podnikania

Dobrý deň
hľadám niekoho kto ma skúsenosti alebo kto nejak takto podnika.

Keby mám eshop, príde mi od zákazníka objednávka -> JA objednám tovar z iného eshopu - ten mi príde domov na moju adresu -> zabalím ho podla seba a faktúru vystavím tiež v mojom mene a pošlem mojmu zákazníkovi. Je toto brané ako dropshipping ? alebo je to legálne ?

podľa toho čo som tu naštudoval je to legálne, hľadám niekoho kto konkrétne takto podniká a má s tím aj praktickú skúsenosť, a aká právna forma podnikania by bola na to vhodná ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kabko je offline (nepripojený) kabko

    kabko
    Ak ti príde tovar tebe domov, a ty ho potom posielaš svojmu zákazníkovi, to nie je dropshipping.
    Dropshipping je, keď ja si objednám u teba, ty objednáš u svojho dodávateľa, a ten to pošle PRIAMO MNE v tvojom mene (prípadne už aj s pribalenou tvojou faktúrou - alebo ju môžeš poslať emailom, poštou osobitne....)
    Marco18 Ak poslem fakturu elektronicky, musim ju posielat aj postou? Ak nie, musi obsahovat naskenovanu peciatku, podpis, alebo nieco podobne?

    shimao je offline (nepripojený) shimao

    shimao
    dropshipping je na Slovensku teda nelegalny? Nerozumiem tomu..objednam tovar zo zahranicia, prejde cez colnu kontrolu, zaplatim dph a co este potom? mozete mi to niekto objasnit, dakujem. Mozem robit dropshipping na zivnost?

    eshop Drop shipping začiatok podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.