Zavrieť

Porady

Nadstavba RD

Chcem sa spýtať, či mi neviete niekto poradiť ako najjednoduchšie a najlacnejšie zistiť aspoň predbežný rozpočet na nadstavbu rodinného domu. Asi je k tomu potrebný projekt, či? Dom má 10x10 m. Aspoň taký orientačný rozpočet, aby sme vedeli, či sa oplatí do toho púšťať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    diry je offline (nepripojený) diry

    diry
    Ja som pred 5-mi rokami začal všetko svojpomocne na starom dome 10x10m a teraz som skončil: obývaná plocha 85m2 a naviac otvorená galéria na spanie nad izbami 30m2(výška strechy v strede 4,9m), nová deka,zateplenie 28cm, podlahové vykurovanie,soláre na TUV, krb a balkon 1,5x6,5m a skonšil som na 1300000 v starej mene. Samostatný vchod,plyn a elektrika.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Treba viac údajov - aký je tam strop, či tam chcete aj kúpeľňu, ako máte teraz riešené kúrenie...

    Lenul9 je offline (nepripojený) Lenul9

    Lenul9
    Chceli by sme to v podstate ako samostatnú bytovú jednotku urobiť. Čiže aj kúpeľňu, vlastný vchod a tak. Kúrenie je plynové /plynové piecky/ a rozmýšľali sme aj nad krbom, ktorým by sa dalo vykúriť viac miestností. Strecha je valbová.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Lenul9 Pozri príspevok
    Chceli by sme to v podstate ako samostatnú bytovú jednotku urobiť. Čiže aj kúpeľňu, vlastný vchod a tak. Kúrenie je plynové /plynové piecky/ a rozmýšľali sme aj nad krbom, ktorým by sa dalo vykúriť viac miestností. Strecha je valbová.
    Srandujete?10 x10 m zrejme vonkajší rozmer domu = 94m2 vnútorný, ak odrátam to čo stratíte šikminami na streche tak vám zostane s biedou 80m2 tam sa samostatný byt nezmestí akurát tak garsonka.Alebo jedna kuchyňoobyvačkospalňa s mini vchodom a mini, kupelnoweckom.

    Lenul9 je offline (nepripojený) Lenul9

    Lenul9
    marleau, kde mi spravia prosim ta tu cenovu ponuku a co vsetko je k tomu potrebne? dakujem

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Potrebný je projekt starého domu + projekt novostavby,potom sa dá urobiť presný rozpočet.
    Alebo čo najpresnejšia predstava,potom sa dá urobiť nepresný rozpočet..

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Ta nadstavba bude podkrovie alebo riadne podlazie? Ak riadne podlazie..chcete tam este aj sikmu strechu? Treba presnu predstavu a cca sa to da z obostavaneho priestoru spocitat. Co sa tyka 10x10 vonkajsi rozmer, tak urcite sa tam byt zmesti. V BA by za taky velky byt ludia zem bozkavali
    Naposledy upravil ciners : 22.08.11 at 14:10

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    ciners Pozri príspevok
    Ta nadstavba bude podkrovie alebo riadne podlazie? Ak riadne podlazie..chcete tam este aj sikmu strechu? Treba presnu predstavu a cca sa to da z obostavaneho priestoru spocitat. Co sa tyka 10x10 vonkajsi rozmer, tak urcite sa tam byt zmesti. V BA by za taky velky byt ludia zem bozkavali
    Aspoň môže potom povedať že má raz tak veľký byt ako priemerný Tokijčan.25m2.Ja to nepovažujem za byt ale králikáreň.Výška vynaložených investícií v pomere na získaný m2 bude obludná.Radšej si kúpte dve stavebné kontajnery a urobiť na ne strechu a zatepliť obvod.To vyjde na 15 000 -20 000 €.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    220870 Pozri príspevok
    Aspoň môže potom povedať že má raz tak veľký byt ako priemerný Tokijčan.25m2.Ja to nepovažujem za byt ale králikáreň.Výška vynaložených investícií v pomere na získaný m2 bude obludná.Radšej si kúpte dve stavebné kontajnery a urobiť na ne strechu a zatepliť obvod.To vyjde na 15 000 -20 000 €.
    Predpokladam, ze ked na spodu je 10x10m a ziju tam, tak aj hore na 10x10m budu vediet prezit. Ved 10x10m su klasicke stare stvorce domy a v pohode tam ludia byvaju.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    220870 Pozri príspevok
    Srandujete?10 x10 m zrejme vonkajší rozmer domu = 94m2 vnútorný, ak odrátam to čo stratíte šikminami na streche tak vám zostane s biedou 80m2 tam sa samostatný byt nezmestí akurát tak garsonka.Alebo jedna kuchyňoobyvačkospalňa s mini vchodom a mini, kupelnoweckom.

    ach tito velkopodnikatelia, ak nema obyvacka aspon 70m2 tak je to len kumbal na metly

    ved 3izbove panelakove byty maju aj pod 70m2

    Lenul9 je offline (nepripojený) Lenul9

    Lenul9
    ciners Pozri príspevok
    Ta nadstavba bude podkrovie alebo riadne podlazie? Ak riadne podlazie..chcete tam este aj sikmu strechu? Treba presnu predstavu a cca sa to da z obostavaneho priestoru spocitat. Co sa tyka 10x10 vonkajsi rozmer, tak urcite sa tam byt zmesti. V BA by za taky velky byt ludia zem bozkavali
    Nadstavili by sme asi 4 rady a strecha by bola pravdepodobne manzardová

    Lenul9 je offline (nepripojený) Lenul9

    Lenul9
    diry Pozri príspevok
    Ja som pred 5-mi rokami začal všetko svojpomocne na starom dome 10x10m a teraz som skončil: obývaná plocha 85m2 a naviac otvorená galéria na spanie nad izbami 30m2(výška strechy v strede 4,9m), nová deka,zateplenie 28cm, podlahové vykurovanie,soláre na TUV, krb a balkon 1,5x6,5m a skonšil som na 1300000 v starej mene. Samostatný vchod,plyn a elektrika.
    My by sme to tiež robili svojpomocne. A už aj byvate? Ta cena je aj s oknami, dverami, podlahami, omietkami a pod.?
    Ďakujem za všetky odpovede

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.