Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

Dobrý deň.

Ja sa chcem opýtať na uplatnenie paušálnych výdavkov. Ako treba viesť evidenciu príjmov. Je to niečo podobné ako pokladničná kniha, teda dátum, suma, text a doklad. To stačí. A kde treba sledovať uhradené poistné? Ďalšia otázka sa týka vypĺňania DPzFO typ B. Príjmy uvádzam do tabuľku č.1 riadok zo živnosti. Výdavky 40% do toho istého riadku + pripočítam praukázatelne zaplatené poistné. Aké prílohy má mať DP. Výkaz majetku a záväzkov a výkaz príjmov a výdavkov. Čo tam však uvádzam?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    K daňovému priznaniu sa neprikladajú výkazy. Platby do fondov si nasčítam a doplním pod tabuľku č. 1, vedľa kde si zaškrtnem že sa jedná o paušálne výdavky.

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Vypočítam tých 40% + poistné a to zapýšem do výdavkov zo živnosti? A ako mám viesť evidenciu tržieb?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zukana Pozri príspevok
    Vypočítam tých 40% + poistné a to zapýšem do výdavkov zo živnosti? A ako mám viesť evidenciu tržieb?
    Kniha odoslaných faktúr, alebo stačí jednoduchá tabuľka v exceli

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    SZČO mal príjmy z podnikania v hotovosti (cez ERP) ale na BÚ (inkasá faktúr). Ako podklady budem používať PPD a VzBÚ?

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Preukázané zaplatené poistné a príspevky do fondov iba povinné alebo aj dobrovolné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.