Zavrieť

Porady

Mravce v záhradke

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ahojte, chcem sa poradiť so skúsenejšími. Nejako sa mi v záhradke rozmnožili mravce, lozia úplne všade a aj slimáky (požierajú mi výchádzajúcu reďkovku, bazalku a takto), mravce hodne lozia aj po malinách, neviem už ako to mám vyhubiť. Bazalka mi úplne žlkne a má prežraté lístky.
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ďakujem, ale ja som prečítala všetko, ale poväčšine sú to rady iba na mravce v byte, alebo kvetináčoch, ja ich mám v záhradke, neviem už čo mám s nimi robiť, je ich tam neuúrekom a rozmnožujú sa, zem je samá diera.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

dara Pozri príspevok
Ďakujem, ale ja som prečítala všetko, ale poväčšine sú to rady iba na mravce v byte, alebo kvetináčoch, ja ich mám v záhradke, neviem už čo mám s nimi robiť, je ich tam neuúrekom a rozmnožujú sa, zem je samá diera.
Ja som nahodou prisiel na petrolej ked som raz na terase nieco cistil a prevrhol flasu na ich dieru. Treba najst hniezdo a par kvapiek postaci, mali ste vidiet co robili. Aj kralovna vyliezla a uz tam ostala a viac sa nepohla. Viem nieje to velmi ekologicke, ale od vtedy mam pokoj, a je to uz asi dva roky. Len pozor na rastliny, lebo im to asi tiez nepomoze. Ja to riesim tak ze natriem kamen a polozim im ho k diere ak sa z casu na cas pokusia u nas v niektorom zahone usidlit.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

To isté mám aj ja všade samí mravec, ale taký veľký už mi zožrali majoránku tak som kúpila v záh. potrebách granule na mravcov FERDO L:T vraj po 3 až 10 dňoch by mali vymiznúť tak čakám nasypala som im to v pondelok
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Neviem či Ti ten Ferdo zaberie, mne teda nezbral. Nastrúhala som kriedu na mravce a tým som posypala chodníky aj ich hniezdo. Zmizli. Teraz ich musím tiež posypať aby som mala pokoj.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

My sme nasypali sadru a zabralo to.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiež som prečítala všetky témy o mravcoch a vyskúšala všetko možné.Všetko zabralo iba na chvíľu, alebo vôbec.(levandula,káva, soľ, č.korenie,Ferdo a pod.) V sklenníku momentálne testujem už v príspevkoch spomínané domčeky.Prvé dva dni v pohode, po 3.dňoch špacírujú ďalej.
Inak ak je to možné,motykou rozhrabem hniezdo a obáram vriacou vodou.Čím väčší hrniec, tým hlbšie prejde
momentálne riešim prerýpanú záhradu od krtka! Tie mravčacie potvory sa mi oproti tomu zdajú ako banalita...
Naposledy upravil arizona : 16.05.08 at 07:37
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ja už neviem čo mám robiť, a ako to riešite, mám malého psíka, ktorý tiež behá po záhrade, granule by mohol zjesť, potrebujem, niečo také aby sa to dajme tomu zalialo, podarilo sa niekomu zneškodniť tie mravce?
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Ja som sa už vytešovala, že mi zabrali domčeky proti mravcom... Po dvoch týždňoch ich v záhrade máme zase, o meter ďalej a v hojnejšom počte. V kuchyni si tiež našli iné miesto. Kvôli domácim miláčikom nemôžem dávať granule ani kriedu. Hafani by to olizovali alebo zožrali.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Presne to isté, takže si neviem poradiť, narobím sa na úrode a všetko je to obžraté, uvítala by som ešte nejaké rady.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

biolit, alebo horúca voda, káva
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No, ale horúcou vodou si poškodím zeleninu, to nemôžem asi takto nie?
0 0
bubulak bubulak

bubulak je offline (nepripojený) bubulak

dara Pozri príspevok
Presne to isté, takže si neviem poradiť, narobím sa na úrode a všetko je to obžraté, uvítala by som ešte nejaké rady.
Dara mam rovnaky problem ako ty. Nakupila som si priesady, staram sa o ne a kazdy den 2-3 ks vyhadzujem. Co mi mravce zeru korienky a priesady hinuuuu. Uz som na nervy, lebo sa ich nemozem zbavit a neviem ani ako uz. Skusala som hor. vodu aj sadru a nic.
0 0
Katka29 Katka29

Katka29 je offline (nepripojený) Katka29

Podobné problémy som mala minulý rok. Na rady "poraďákov" som skúšala nasýpať najprv soľ a o dva dni sodu bicarbonu. Neviem čo z toho zabralo, ale mravcov som potom mala až niekedy v auguste a tak som toto "ničenie" opäť zopakovala. Zatiaľ mám pokoj - dúfam, že to nezarieknem.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ja som tiež skúšala soľ, ale nezabrala. To bude asi tá sóda, alebo ešte skúsim prášok do pečiva.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No tak sa hlásim, vyskúšala som kávu, nezabrala, mravce sa mi tam totálne premnožujú, odišla mi úplne už jedna časť malín, neviem čo mám robiť, kúpila som ferdo LT alebo tak nejako sa to volá a nič, mravce trošku v menšom množstve pobehujú okolo malín, ale presťahovali sa mi na maggi, ktoré mi celé zničili a na stebielka si nakládli vajíčka, fuj otrasné, už neviem čo mám robiť, moja krásna záhradka sa mení na totálnu spúsť.

Poradte niečo také, aby som to mohla urobiť, lebo mám aj psíka nechcem aby zjedol nejakú otravu na mravce.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
U nás už vážne nič nepomáha. Uvažujem, čo takto prírodného ničiteľa?
Taký mravenčiar.... nie je síce vhodný ako domáce zvieratko, ale mravcov by nás zbavil

Ja viem, už tu robím mrník ale zatiaľ nič nepomáha, tak snáď....
Naposledy upravil mirpo : 19.05.08 at 10:54 Dôvod: Doplnenie
11910.jpeg  
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

nepomáha nič, nikto nevie čo by zabralo? už som z toho úplne zúfalá.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

dara Pozri príspevok
nepomáha nič, nikto nevie čo by zabralo? už som z toho úplne zúfalá.
Zmier sa s tým, že celkom sa mravcov nezbavíš. Sú súčasťou prírody, či sa nám to páči, alebo nie. Snaž sa ich aspoň presunúť niekde ďalej, kde budú menej prekážať.Mravci sa dosť držia tam, kde je spodná voda a rôzne elektromagnetické zóny.Preto ich je niekde viac ,niekde príliš veľa.
Keď Ti na nejakom mieste vadia, znepríjemňuj im to.(posýpaj, obáraj a pod. )Oni sa presunú inde. Aj keď sa ich nezbavíš celkom, aspoň sa presťahujú tam, kde budú vadiť menej.Chce to trpezlivosť a nejaký ten čas.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

no, len čo s tou zničenou úrodou, maliny mám úplne obžraté. lístky zožlklé a špacírujú sa nám tam veselˇo ďalej.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať