Zavrieť

Porady

Powerpoint

Dobrý deň,
potrebovala by som usmernenie, ako slovne opísať grafy v prezentácii na skúške. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    diablixx je offline (nepripojený) diablixx

    Večný študent diablixx
    informatik Pozri príspevok
    Ide o pomer dovozu ku spotrebe a pomer vývozu ku výrobe výrobkov v priebehu 6 rokov v niekoľkých štátoch.
    Vidím, že študuješ asi ekonomiku ako aj ja.

    K tomu sa vieš vyjadriť asi tak:
    či je prebytok alebo deficit zahranično obchodnej bilancie.
    O koľko je vyšší daný prebytok/deficit salda, aké percento tvorí prebytok/deficit salda z dovozu.
    K akej medziročnej zmene došlo v I/E a a samotnému stavu salda obchodnej bilancie.
    Kedy mala krajina najvyšie aktívne resp. pasívne saldo za dané obdobie.
    Môžeš spomenúť v ktorom roku bol najvyšší import/export, akým tempom rastol alebo klesal dovoz,vývoz a bilancia.
    Či dochádza k zlepšovaniu/zhoršovaniu salda. (Teda ak vývoz sa zvyšuje je to lepšie).

    A to všetko priradiť ku štátom a ďalej povedať v ktorej krajine sa zlepšoval, zhoršoval E a kde bol najvyšší/najnižší E tovaru. Podobne aj pre I.

    Dúfam, že som sa vyjadril k veci a zrozumiteľne.

    diablixx je offline (nepripojený) diablixx

    Večný študent diablixx
    O aké grafy sa jedná?
    Nie je zrejme, čo sa dá s grafov vyčítať.

    Graf može poukazovať na rôzne vlastnosti súboru prvkov- ako maximálne, minimálne hodnoty, modus, regresiu a pod.

    informatik je offline (nepripojený) informatik

    informatik
    Ide o pomer dovozu ku spotrebe a pomer vývozu ku výrobe výrobkov v priebehu 6 rokov v niekoľkých štátoch.

    informatik je offline (nepripojený) informatik

    informatik
    Ďakujem veľmi pekne, trošku sa s tým potrápim,lebo som vlastne nepotrebovala opisovať obchodnú bilanciu (rozdiel exportu a importu),mne ide o tú spotrebu a produkciu, ale to nevadí.ďakujem za ochotu.
    Naposledy upravil informatik : 18.04.13 at 07:54

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.