Zavrieť

Porady

Powerpoint a excel tabulky

Ahoj poradaci
Potreboval by som pomoct, chcel by som v powerpointe pracovat s dvoma excelovskymi tabulkami naraz. Skusal som hoci ake vzorce a nepodarilo sa mi to naist

vzorec z powerpointu na xls ide v pohode ale ked mam tie tabulky oboje v powerpointe netusim ako su tam zaznamenane

='[x.xls]Index'!$A1

pridal som aj prilohu pre lepsie pochopenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

    Studentka UKF Ivus44
    A nebolo by jednoduchsie s tymi tabulkami pracovat v exceli a dat ich do powerpointu az na odprezentovanie? Dalo by sa to podla mna v powerpointe tak, ze prvu tabulku mas v liste 1 a druhu tabulku, si umiestnis do listu 2. A tam uz pekne rozozna umiestnenie buniek, pre pracovanie so vzorcami.

    Palo235 je offline (nepripojený) Palo235

    Palo235
    praveze tak som to mal doposial ale ide o to ze ked taham data nechci mat v kazdom slide a chci to mat v prvom slide .... z dovodu: keby som spravil z tabulky "databaza" urobil chybu tak ju opravim len v prvej a nasledovne sa po odkliknuti sami opravia .)

    Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

    Studentka UKF Ivus44
    Neviem teraz spravne pochopit, co chces dosiahnut skus tak ,,lopatisticky,, povedat, co je cielom..

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Palo235 Pozri príspevok
    praveze tak som to mal doposial ale ide o to ze ked taham data nechci mat v kazdom slide a chci to mat v prvom slide .... z dovodu: keby som spravil z tabulky "databaza" urobil chybu tak ju opravim len v prvej a nasledovne sa po odkliknuti sami opravia .)
    Ivus44 Pozri príspevok
    Neviem teraz spravne pochopit, co chces dosiahnut skus tak ,,lopatisticky,, povedat, co je cielom..
    Ja asi viem, čo je jeho cieľom, ale to nebude možné dosiahnuť. Excel je takto len vnorená funkcia v PoverPointe a vždy môžeš mať aktívnu len jednu tabuľku. Naraz obe nemôžu byť aktívne a ani prepojené.

    To je také, ako keby si do Wordu vložil ten istý obrázok 2x a na jenom si niečo upravil. hoci ide o rovnaké obrázky, po vložení už ide o 2 rôzne objekty, preto úpravou jedného sa druhý automaticky neupraví. Dalo by sa to aj podrobnejšie vysvetliť, ale je to na dlhšie rozprávanie a nemá to význam, keď to nejde.

    Palo235 je offline (nepripojený) Palo235

    Palo235
    skusal som ich s makrom oznacit a je to Object 5 a 4

    ActiveWindow.Selection.SlideRange.Shapes("Object 5").Select
    ActiveWindow.Selection.SlideRange.Shapes("Object 4").Select

    aj ked to je iny objekt s tym nejde pracovat skoda a uz si hovoril ze tu excelovsku tabulku co mam k powerpointu hodim dovnutra

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Páči sa:

    Sub ManipulWithXLS()
    'ActiveWindow.Selection.SlideRange.Shapes("Object 5").Select

    'Dim fTxt As PowerPoint.Shape
    'Dim objSlide As PowerPoint.Slide
    'Dim objText As PowerPoint.Shape

    Dim objXLbookZdroj, objXLbookCiel

    'objXLbook = fTxt.OLEFormat.Object
    Set objXLbookZdroj = ActiveWindow.Selection.SlideRange.Shapes("Object 4").OLEFormat.Object
    Set objXLbookCiel = ActiveWindow.Selection.SlideRange.Shapes("Object 5").OLEFormat.Object

    'objXLbookCiel.Worksheets(1).Range("A1").Value = "Hello!"
    objXLbookCiel.Worksheets(1).Range("A1").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("A1").Value

    Set objXLbookZdroj = Nothing
    Set objXLbookCiel = Nothing

    End Sub


    Viď prílohu.

    V Návrhovom móde:
    ALT+F8, Run

    Palo

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Chobot Pozri príspevok
    ...
    To je také, ako keby si do Wordu vložil ten istý obrázok 2x a na jenom si niečo upravil. ...
    Vo Worde som to zatiaľ nepotreboval, ale v Exceli to ide.
    Užitočné napr pre vkladanie loga.

    Pokec ako - viď prílohu.
    Palo

    Palo235 je offline (nepripojený) Palo235

    Palo235
    no ked to nejde s vzorcami tak pomozu makra dik pomohlo to

    ale zas mam dalsi problem

    zapisal som si svoje makro takto

    Sub Macro1()
    ' Makro zaznamenané 3. 4. 2009 uživatelem vavrek
    ' Zdroj Object 49
    ' Tabulka Object 48
    ' Nadpis Object 47

    Dim objXLbookZdroj, objXLbookTabulka, objXLbookNadpis
    Dim x, y As Integer

    x = 2

    znova:

    Set objXLbookZdroj = Application.ActivePresentation.Slides(1).Shapes("O bject 49").OLEFormat.Object
    Set objXLbookTabulka = Application.ActivePresentation.Slides(x).Shapes("O bject 48").OLEFormat.Object
    Set objXLbookNadpis = Application.ActivePresentation.Slides(x).Shapes("O bject 47").OLEFormat.Object

    y = x + 1

    ' Nadpis
    objXLbookNadpis.Worksheets(1).Range("A1").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("A" & y).Value

    ' Tabulka A
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("A1").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("B2").Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("A2").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("C2").Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("A3").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("D2").Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("A4").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("E2").Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("A5").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("F2").Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("A6").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("G2").Value
    ' Tabulka B
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("B1").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("B" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("B2").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("C" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("B3").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("D" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("B4").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("E" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("B5").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("F" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("B6").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("G" & y).Value
    ' Tabulka C
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("C1").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("I" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("C2").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("J" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("C3").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("K" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("C4").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("L" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("C5").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("M" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("C6").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("N" & y).Value
    ' Tabulka D
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("D1").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("P" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("D2").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("G" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("D3").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("R" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("D4").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("S" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("D5").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("T" & y).Value
    objXLbookTabulka.Worksheets(1).Range("D6").Value = objXLbookZdroj.Worksheets(1).Range("U" & y).Value

    x = x + 1

    Set objXLbookZdroj = Nothing
    Set objXLbookCiel = Nothing
    Set objXLbookNadpis = Nothing

    GoTo znova

    End Sub



    poslal by som aj powerpoint subor ale ma 30 mb takze aspon makro


    mam ten problem ze pri 92 slide sa mi vzdy zamrzne (nezamrzne nakonci lebo to nemam uzatvorene :P)

    pise ze: Method "Object" of object `OLEFormat` failet

    tento riadok je zly>>>
    Set objXLbookTabulka = Application.ActivePresentation.Slides(x).Shapes("O bject 48").OLEFormat.Object

    a skoncilo to pri 92 slide a pritom su identicke ako pred tym tj. object sa neymenil

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Robil si s debugerom vo VBA ?
    Stopni si kód (breakpoint) pri x=92 a zdebuguj si príslušný objekt, či ti vôbec existuje.
    Napr. možná chyba: VBA polia sa začínajú od 0 nie 1

    Palo

    Palo235 je offline (nepripojený) Palo235

    Palo235
    PaloPa Pozri príspevok
    Robil si s debugerom vo VBA ?
    Stopni si kód (breakpoint) pri x=92 a zdebuguj si príslušný objekt, či ti vôbec existuje.
    Napr. možná chyba: VBA polia sa začínajú od 0 nie 1

    Palo

    - nerobil som s debugerom "ale asi to je krokovanie makra"

    - ide o to ze slide 2 kde je Tabulka Object 48 a Nadpis Object 47 som cely slide s ctrl c a ctrl v rozmnozil. a aj po kontrole zostalo zachovane object 47 a 48. tak netusim preco zrovna object je chybny.

    - a netusim ako tu chybnu hlasku obist kedze neviem jej cislo na doplnenie do dataerr
    - dalsia vec keby som ju obisiel neviem ci mi to nevyneha 92 riadok co postupne doplna do slide

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Palo235 Pozri príspevok
    - nerobil som s debugerom "ale asi to je krokovanie makra"

    - ide o to ze slide 2 kde je Tabulka Object 48 a Nadpis Object 47 som cely slide s ctrl c a ctrl v rozmnozil. a aj po kontrole zostalo zachovane object 47 a 48. tak netusim preco zrovna object je chybny.

    - a netusim ako tu chybnu hlasku obist kedze neviem jej cislo na doplnenie do dataerr
    - dalsia vec keby som ju obisiel neviem ci mi to nevyneha 92 riadok co postupne doplna do slide
    V skratke:
    1) ešte k tvojmu kodu. Z kódu čo si prilepil, je zrejmé, že príslušný cyklus po poslednej položke nekončíš. T.j. po poslednom x+1 ti to musí zhučať. Použi "For ..Next", alebo ešte lepšie "For Each .. Next" (pozri si help)

    2) Debugovanie je aj "krokovanie" ale napr. aj zistenie si hodnoty aktuálnych premenných:
    Zastav si kód cez F9 na ľubovoľnom riadku, klik pravým tlač. nad premennou (napr. X) a zvol "Add Watch", pripadne v "Immediate Window" (CTRL+G) zobraz hodnotu lubovolnej premennej: ? x,

    atď.
    Je toho na celé školenie.

    Na odchytenie chýb si pozri v helpe konštrukciu "On Error"

    jednoducho si vieš otestovať či ti objekt existuje, ak zastavíš kód na riadku
    "Set objXLbookTabulka = Application.ActivePresentation.Slides(x).Shapes("O bject 48").OLEFormat.Object"
    a do "Immediate Window" napíšeš:
    ? Application.ActivePresentation.Slides(92).Shapes(" O bject 48").name

    alebo si zmeň niečo na poslednom slide a takto si otestuj zmenenú hodnotu príslušného objektu na 92

    Prípadne použi túto fn na otestovanie existujúcich objektov:
    Sub Kontrola()
    Dim i, j As Integer

    On Error Resume Next
    For i = 1 To Application.ActivePresentation.Slides.Count
    Set xSld = Application.ActivePresentation.Slides(i)
    Debug.Print xSld.Name
    If xSld.Shapes.Count > 0 Then
    For j = 1 To xSld.Shapes.Count
    Debug.Print xSld.Shapes(j).Name
    Next j
    End If
    Debug.Print vbCrLf
    Next i
    End Sub


    P.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.