Zavrieť

Porady

Urad prace

Dobry den chcel by som sa spytat manzelka nema zamestnanie a vyzera to takto v roku 2003 bola na materskej dovolenke po troch rokoch nastupila do prace v roku 2006, v roku 2007 nastupila na dalsiu matersku dovolenku a po roku sla pracovat pracovala do konca leta 2009 a potom ju prepustili kde hned si nasla druhu pracu a robila tam do januara 2010. Potom sa dostala na urad prace lebo zamestnavatel skoncil svoju cinnost. Timto sa chcem spytat ci z uradu prace ma narok na nezamestnanecke peniaze, lebo ze jej povedali ze ma narok iba na socialne. Kde to uz od roku 2003 nebola nezamestnana .
Ako je to tak presne? prosim poradte nam dakujeme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ta materska v roku 2007, 2008 bola pocas trvania zamestnania?
    A kedy presne sa bola zaregistrovat na Urade prace?
    Naposledy upravil ivka70 : 13.03.10 at 13:23

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    kolomankraslan Pozri príspevok
    mala zamestnanie potom sla na matersku . A zaregistrovat sa bola vo februari
    Dolezite je, ci ukoncenie PP bolo pred materskou , pocas nej alebo az po materskej a rodicovskej dovolenke.

    Jedine v pripade, ze PP bol ukonceny az po materskej a rodicovskej jej vznikne narok na podporu v nezamestnanosti.

    Podla toho, co pises, tak jej PP skoncil a az potom isla na MD. Teda roky MD sa jej v tom pripade nepocitaju do potrebnych 3 rokov z poslednych 4 rokov a teda nema ani narok na podporu v nezamestnanosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.