Zavrieť

Porady

Platenie vyzivneho po rozdeleni deti

Moja 14 rocna dcera chce ist byvat ku mne. Mladsia chce ostat u matky. Obe deti ma zverene moja byvala manzelka. Chcem podat ziadost o zverenie starsej dcery. Bude brat sud do uvahy, ze to chce aj ona. Budem musiet platit vyzivne na druhu dceru? V akom zakone to najdem, v zakone o rodine som nic take nenasiel. Dakujem.
4 komentárov     zbaliť
misoft Pokiaľ požiadaš o zverenie do starostlivosti a bude ti vyhovené, ty potom požiadaš o zrušenie výživného na dcéru, ktorá bude v tvojej starostlivosti a na druhej strane bude tebe na ňu posielať matka výživné.
Avšak výživné bude naďalej platiť na dcéru, ktorá bude u matky.
miki158 Ďakujem a chcem sa ešte opýtať, mám to dať do jedného návrhu na súd alebo sa to musí riešiť samostatne?
misoft Spolu s návrhom aj určenie výšky výživného. A pokiaľ by si ty platil výživné na to druhé - môže sa dohodnúť na vyrovnaní pohľadávok - t.z. koľko má dať ona a koľko ty a potom by sa platil rozdiel. Ale to určí súd. Ty však nepodávaš návrh na zverenie, ale návrh na zmenu rozhodnutia o zverení ..... pretože o zverení už bolo rozhodnuté, ale ty potrebuješ ten návrh zmeniť.
miki158 Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Každé dieťa má iné potreby priznáva sa mu výživné zvlášť - aj iná výška výživného.

    zákon o rodine:
    § 76
    (1) Výživné sa platí v pravidelných opakujúcich sa sumách, ktoré sú zročné vždy na mesiac dopredu.
    (2) Proti pohľadávkam na výživné je započítanie vzájomných pohľadávok prípustné len dohodou. Ak ide o výživné pre maloleté deti, započítanie nie je možné.

    Platenie vyzivneho po rozdeleni deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.