Zavrieť

Porady

Stratený doklad

Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

SZČO zakúpil v roku 2008 drobný hmotný majetok na faktúru v hodnote 3000 SK. Bola z nej uplatnená DPH v priebehu roka. Kúpu zrealizoval jeho brat, ktorý aj vyplatil faktúru. Tento doklad sa však stratil. Faktúra je zaúčtovaná v záväzkoch, nakoľko klient povedal, že doklad o úhrade dodatočne doloží. Teraz však chce, aby som vyhodila faktúru, lebo doklad neexistuje. Faktúra je však započítaná aj v DPH aj v záväzkoch. Poraďťe mi, prosím. Je možné dať úhradu, ako výdavok neovplyvňujúci základ dane?
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

A je pre Vás problém zavolať do tej firmy, aby Vám vystavili opis ich príjmové pokladničného dokladu? Určite by som sa to snažila vyriešiť najskôr týmto spôsobom.
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

alušik Pozri príspevok
A je pre Vás problém zavolať do tej firmy, aby Vám vystavili opis ich príjmové pokladničného dokladu? Určite by som sa to snažila vyriešiť najskôr týmto spôsobom.
Klient to nechce takto riešiť. Preňho je prijateľné riešenie VYHODIŤ faktúru. Pre mňa však nie. Faktúra je reálna. aj majetok existuje.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

tak keď to majiteľ nechce riešiť normálnou cestou, bežnou medzi rôznymi subjektami, tak by som tam faktúru nechala ako neuhradenú a budete evidovať záväzok. Basta fidli motyka. Komu není zhúru dáno...
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Je to riešenie. Na DÚ mi poradila pracovníčka, že to môžem dať do výnosov. Nechápem však, ako to urobiť v JÚ. Pripočítať to k príjmom?
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

No ak to chce klient riešiť tak, že tú faktúru nechce mať zaevidovanú, tak by som spravila dodatočné DPH a faktúru by som len vyradila pri konci roka z neuhradených faktúr z dotazom, že si ju nechce uplatniť do výdavkov, aby Vám nevznikla diera v číslovaní faktúr.
No, ale pozor aj na to, ak si k tomu drobnému majetku uplatňoval aj iné výdavky - neviem, čo to je - ale napr. ako pri tlačiarni toner.
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Opýtam sa ešte raz. Na DÚ mi poradili, že ak nie je doklad o úhrade a faktúra bola v skutočnosti vyplatená = nemala by byť v záväzkoch, je možné ju vysporiadať ku koncu roka tak, že ju dám do výnosov. Rozumiem tomu tak, že v JU ju mám dať do príjmov. Prosím Vás o radu, ako to mám urobiť?
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Ak nebola úhrada zaúčtovaná do peňažného denníka do výdavkov, tak podľa mňa, ak to teraz dá do príjmu, tak si navýši základ dane?!
Nevynuluje prípadnú nezdokladovanú úhradu zaúčtovanú v PD, lebo tá nebola zaúčtovaná.

Ak som to správne pochopila, ide o SZČO, JU, a tá faktúra bola zaevidovaná iba v knihe záväzkov a v evidencii DPH. Takže prečo do príjmu???
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Podľa mňa sa tiež na daňovom úrade proste nepochopili, že ide o jednoduché účtovníctvo.
Ja osobne by som to riešila priamo s firmou, nie s klientom - ohľadom toho opisu dokladu. Viem, že Vám vzniknú náklady na telefón, ale budete mať pokoj...
Alebo v krajnom prípade zaúčtovala cez tie výdavky neovplyvňujúce základ dane.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bavi Pozri príspevok
Opýtam sa ešte raz. Na DÚ mi poradili, že ak nie je doklad o úhrade a faktúra bola v skutočnosti vyplatená = nemala by byť v záväzkoch, je možné ju vysporiadať ku koncu roka tak, že ju dám do výnosov. Rozumiem tomu tak, že v JU ju mám dať do príjmov. Prosím Vás o radu, ako to mám urobiť?
Prosím, vymaš si SS schránku.
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Tweety Pozri príspevok
Prosím, vymaš si SS schránku.
stalo sa. dík
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bavi Pozri príspevok
stalo sa. dík
A prišla moja správa?
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Tweety Pozri príspevok
A prišla moja správa?
zatiaľ nič, Tweety...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bavi Pozri príspevok
Klient to nechce takto riešiť. Preňho je prijateľné riešenie VYHODIŤ faktúru. Pre mňa však nie. Faktúra je reálna. aj majetok existuje.
Aj vtedy, keď bude musieť podať dodatočné DP na DPH a vrátiť DPH ?
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
Bavi Pozri príspevok
SZČO zakúpil v roku 2008 drobný hmotný majetok na faktúru v hodnote 3000 SK. Bola z nej uplatnená DPH v priebehu roka. Kúpu zrealizoval jeho brat, ktorý aj vyplatil faktúru. Tento doklad sa však stratil. Faktúra je zaúčtovaná v záväzkoch, nakoľko klient povedal, že doklad o úhrade dodatočne doloží. Teraz však chce, aby som vyhodila faktúru, lebo doklad neexistuje. Faktúra je však započítaná aj v DPH aj v záväzkoch. Poraďťe mi, prosím. Je možné dať úhradu, ako výdavok neovplyvňujúci základ dane?
Ja mám podobný problém, akurát, že moja klientka stratila ústižky poštových poukážok, ktorými platila odvody na zdravotnú a sociálnu poisťovňu. Bude stačiť ak si vypýta z poistovní nejaké saldo a k tým platbám doloží nejaké čestné prehlásenie, že stratila ústrižky?

Ďakujem
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

veronikasad Pozri príspevok
Aj vtedy, keď bude musieť podať dodatočné DP na DPH a vrátiť DPH ?
To vieš, on s tým robotu nemá.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bavi Pozri príspevok
To vieš, on s tým robotu nemá.
DPH-čku dúfam za neho platiť nebudeš ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dana7 Pozri príspevok
Ja mám podobný problém, akurát, že moja klientka stratila ústižky poštových poukážok, ktorými platila odvody na zdravotnú a sociálnu poisťovňu. Bude stačiť ak si vypýta z poistovní nejaké saldo a k tým platbám doloží nejaké čestné prehlásenie, že stratila ústrižky?

Ďakujem
Vypýtaj si prehľad platieb zo zdr a socialnej poisťovne. Na pošte sa dá získať duplikát, pokial vieš termín platby.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dana7 Pozri príspevok
Ja mám podobný problém, akurát, že moja klientka stratila ústižky poštových poukážok, ktorými platila odvody na zdravotnú a sociálnu poisťovňu. Bude stačiť ak si vypýta z poistovní nejaké saldo a k tým platbám doloží nejaké čestné prehlásenie, že stratila ústrižky?

Ďakujem

Na otázku odpovedať neviem, ale rozhodne doporučujem tie výpisy z poisťovní získať čím skôr. Tie inštitúcie sú rovnako "poriadne" ako Tvoja klientka a môže sa stať, že o rok, dva, tri budú tvrdiť, že má nedoplatky. Aspoň niečo, aj keď málo ,bude klientka v rukách mať.
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

veronikasad Pozri príspevok
DPH-čku dúfam za neho platiť nebudeš ?
No...pevne verím, že nie!
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Prosím, Vás ak sa stratil pokladničný doklad o zaplatení, je daňovo uznateľný aj opis???
Díky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať