Zavrieť

Porady

RZ aj DP?

Milí poraďáci, prosím poraďte ako postupovať v nasledovnej situácii:
- mzdová účtovníčka vo firme, kde pracuje moja mamina, urobila RZ bez toho že vôbec nepodpísala žiadosť o vykonanie RZ, pretože od začiatku roka je na PN takže v práci vôbec nebola prítomná. I keď pani mzdárka tvrdí, že žiadosť podpísala ......takže ona jej urobila RZ a vyšiel jej preplatok 1 263,--Sk. Doma má ešte životnú poistku, z ktorej by mala ešte tiež celkom slušný preplatok. Keď som sa rozprávala s pani "pilnou", tak mi povedala, že ona nemôže zrušiť to RZ, mám podať DP a doložiť potvrdenie o vykonaní RZ vo firme. Lenže mám problém v tom, že neviem ako mám v tomto DP uviesť ten preplatok z firmy ktorý jej bude vrátený vo výplate a preplatok ešte za tú poistku??? V DP vyznačím, že ide o opravné DP???
Dúfam, že ste to pochopili, snažila som sa to napísať tak aby to bolo jasné.
Ďakujem za pomoc a rady. Ešte raz vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    Tá mzdová účtovníčka ti poradila správne, treba doložiť RZ dane od zamestnávatela a v danovom priznaní v odpočítatelných položkách treba ešte uplatniť 12000 Sk, ked budete postupovať podla priznania typu A neni to ťažké na to prísť..a táto téma tu bola riešená viacejkrát..:-)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    virka Pozri príspevok
    Anna 1974 môžeš pridať link kde bola táto téma riešena, ak môžeš.Ď.

    http://www.porada.sk/t48173-vykonane...-podat-dp.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.