Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B - riadok 78 - pomoc:-)

Dobrý deň, mohol by mi prosím Vás niekto vysvetliť čo znamená riadok 78 v Daňovom priznaní typ B. Neviem ako si to mám vysvetliť. Čo to znamená v praxi? Som nováčik a o aké sumy príspevkov a platieb by sa mal základ dane v uvedenom riadku zvýšiť? Pomôžete mi prosím Vás?

Vďaka:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Odpoveď máš v popisu riadku 78 - pozri si v zákone o Dani z príjmu §5 ods.9 a § 11 ods. 12,13 , ale v zákone platného 2010. Ide o porušenie podmienok pri znížení základu dane o DDS, Životné sporenie a vzdelávanie zdrav. pracovníkov. Keď si v minulých rokoch znížila ZD a potom porušila podmienky DDS atd., musíš dodaniť. Za akých podmienok, nájdeš v zákone § 52j ods. 3 a4. Keď si neporušila podmienky, nič nevyplňuješ.
    Ďakujem.-) Už som to našla. To robím pre klienta, takže sa ho budem asi spýtať či neporušil podmienky že? To znamená pravdepodobne, že si čerpal sporenie skorej ako mal alebo niečo v tom zmysle?
    witch áno, či neporušil podmienky v zmluve

    Daňové priznanie typ B - riadok 78 - pomoc:-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.