Zavrieť

Porady

problém dospelého dieťaťa

Dobrý deň!
Prosím niekoho o odbornú radu, mám dospelú dcéru, ktorá žije po rozvode so mnou spolu v jednej domácnosti, moj problém je v tom, že uz si neviem nijako poradiť, čo robiť, ked nerešpektuje moje názory ani rady a "robi si čo chce", možno sa tu najde niekto s podobným problémom. Vopred ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

denushiq Pozri príspevok
Dobrý deň!
Prosím niekoho o odbornú radu, mám dospelú dcéru, ktorá žije po rozvode so mnou spolu v jednej domácnosti, moj problém je v tom, že uz si neviem nijako poradiť, čo robiť, ked nerešpektuje moje názory ani rady a "robi si čo chce", možno sa tu najde niekto s podobným problémom. Vopred ďakujem
študuje, alebo pracuje ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Je spolumajitelkou bytu?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
denushiq Pozri príspevok
Dobrý deň!
Prosím niekoho o odbornú radu, mám dospelú dcéru, ktorá žije po rozvode so mnou spolu v jednej domácnosti, moj problém je v tom, že uz si neviem nijako poradiť, čo robiť, ked nerešpektuje moje názory ani rady a "robi si čo chce", možno sa tu najde niekto s podobným problémom. Vopred ďakujem
...že problém ...???

Neexistuje !!!!

Môj dom ...MOJE pravidlá ...!!!!!!!!!!
2 0
denushiq denushiq

denushiq je offline (nepripojený) denushiq

stale studuje, je v 3. rocniku na SŠ
0 0
denushiq denushiq

denushiq je offline (nepripojený) denushiq

heslo ako: !"Moj dom, moje pravidla" nezaberaju som z toho uz na nervy :O(
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

denushiq Pozri príspevok
stale studuje, je v 3. rocniku na SŠ
zostala si po rozvode sama, alebo máš nového partnera ? Aký vzťah má dieťa s otcom ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

denushiq Pozri príspevok
stale studuje, je v 3. rocniku na SŠ
v 3. ročníku SŠ - nemá nárok ani na poradný hlas v domácnosti
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nevieme, či vek zodpovedá 3.ročníku SVŠ
a nevieme, či má spoluvlastníctvo k bytu.
Pokiaľ niet inej rady-pomoci, a je dospelá, plnoletá...........poslať ju preč.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač Pozri príspevok
...že problém ...???

Neexistuje !!!!

Môj dom ...MOJE pravidlá ...!!!!!!!!!!
Juraj, platilo to aj keď si mal ty 18 ? Ber do úvahy, že v domácnosti (zrejme) chýba chlapská ruka ... (nie kvoli zauchu - aj keď by sa možno niekdy zišlo)

Ak by mal ukončenú školu - riešenie je jednoduchšie. zbaliť batôžtek a poslať do sveta. Ak si zo svojho príjmu bude sám hradiť náklady na ubytovanie, stravovanie a svoje potreby, bude vedieť porovnávať ...
1 0
denushiq denushiq

denushiq je offline (nepripojený) denushiq

v jeseni toho roku bude mať 19 r., je ziackou 3 rocnika na Strednej škole
nie je spoluvlastnikom bytu
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

denushiq Pozri príspevok
v jeseni toho roku bude mať 19 r., je ziackou 3 rocnika na Strednej škole
nie je spoluvlastnikom bytu
dospelá: buď prijme tvoje noty alebo keď nie - svet je veľký
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

srska Pozri príspevok
v 3. ročníku SŠ - nemá nárok ani na poradný hlas v domácnosti
Tak zas až tak nie, myslím si, že každý člen domácnosti má právo vyjadriť sa, ale treba určiť mantinely.
Pokiaľ je slečna plnoletá a stále denne študuje, hoci nemá vlastnícke právo k nehnuteľnosti, aj tak jej nemožno zrušiť trvalý pobyt.
Jednoznačne treba slečnu kontrolovať, stáť si za svojim slovom a vyvodzovať dôsledky z neplnenia dohôd a povinností.
Veľmi účinná je ignorácia typu : chladnička prázdna, neoprané, nerozprávam, nevnímam, tvrdíš, že si dospelý/á - tak nech sa páči, je možnosť brigádne privyrobiť si. Ver mi, že takúto ignoráciu mladý dlho nevydrží a v čase keď je už dobre rozložený si ho treba pritúliť a vysvetliť, že každý má nielen práva, ale aj povinnosti.

...mám doma 19ročného a tiež kadečo skúšal, už neskúša, lebo ja som bola tá silnejšia...
4 0
denushiq denushiq

denushiq je offline (nepripojený) denushiq

nie zijem s novym partnerom , ale v tom problem nie je...
s otcom si rozumie po "svojom"
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

aj moja je v 3. rocniku gymnazia, a je uz aj dospela, a tiez musim velmi vela trpezlivosti, nekonecnej,

a je strasna, tiez je naj...., vo vsetkom,
ja ju ovplyvnujem sposobom, ako sa odporuca ovplyvnovat muzov (akoze chlap pride na napad, ktory mu podsuniete),

zatial to funguje, oblbnem ju, ale ak by mal byt problem, tak po ukonceni skoly, som uz dnes pripravena otvorit dvere, a ahoj,

je to tazke, ale stavaju sa aj take veci,

a co robim uz od minuleho roku je to, ze si dost uz zijem aj moj vlastny zivot, vychutnavam si ho,

a cuduj sa svete, dcere zacinam dost chybat, a v takych chvilach jej dochadza, co pre nu znamenam,

a zda sa, ze jej pristup ku vsetkemu sa zlepsuje, a to sme mali teda dost hekticke casy, zobrala mi par rokov zivota
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

denushiq Pozri príspevok
nie zijem s novym partnerom , ale v tom problem nie je...
s otcom si rozumie po "svojom"
možno to dcéra vidí inak ...
0 0
denushiq denushiq

denushiq je offline (nepripojený) denushiq

fakt je super, ze niekto vie co prezivam. Vsetko co ste uviedli v prispevku som skusala, ale nezaberaaa Co by ste urobili v pripade ked aj napriek k tomu, ze ma vysloveny zakaz prichadzat domov v rannych hodinách a aj napriek tomu, že to davam pocitovat, si to zopakuje?? a v dalsom pripade sa stalo,ze domov nepride?? dakujem za vsetky rady
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

A čo tak opýtať sa dcéry, čo je prekáža, čo by chcela vo svojom živote zmeniť, prípadne aj akú zmenu očakáva od Teba ako matky?
Mne keď povedal syn, že mu na mne prekáža to, či ono, tak som sa minimálne zamyslela nad jeho slovami a dôvodila som, ale určite som sa snažila odstrániť aj svoje nedostatky.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

denushiq Pozri príspevok
fakt je super, ze niekto vie co prezivam. Vsetko co ste uviedli v prispevku som skusala, ale nezaberaaa Co by ste urobili v pripade ked aj napriek k tomu, ze ma vysloveny zakaz prichadzat domov v rannych hodinách a aj napriek tomu, že to davam pocitovat, si to zopakuje?? a v dalsom pripade sa stalo,ze domov nepride?? dakujem za vsetky rady
Jednostranné zákazy nič nevyriešia. Využiť chvíľu pohody a rozprávať o problémoch - ako radí Danuška.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

danushka Pozri príspevok
Tak zas až tak nie, myslím si, že každý člen domácnosti má právo vyjadriť sa, ale treba určiť mantinely.
Pokiaľ je slečna plnoletá a stále denne študuje, hoci nemá vlastnícke právo k nehnuteľnosti, aj tak jej nemožno zrušiť trvalý pobyt.
Jednoznačne treba slečnu kontrolovať, stáť si za svojim slovom a vyvodzovať dôsledky z neplnenia dohôd a povinností.
Veľmi účinná je ignorácia typu : chladnička prázdna, neoprané, nerozprávam, nevnímam, tvrdíš, že si dospelý/á - tak nech sa páči, je možnosť brigádne privyrobiť si. Ver mi, že takúto ignoráciu mladý dlho nevydrží a v čase keď je už dobre rozložený si ho treba pritúliť a vysvetliť, že každý má nielen práva, ale aj povinnosti.

...mám doma 19ročného a tiež kadečo skúšal, už neskúša, lebo ja som bola tá silnejšia...
budeš donekonečna vysvetľovať, má právo sa vyjadriť a raz prídeš domov z roboty a z kvetináčov kde máš orchideje ti zrazu začne klíčiť mariška. čo spravíš?
0 0
denushiq denushiq

denushiq je offline (nepripojený) denushiq

aj nato mala prilizitost vela krat vyslovit svoj nazor, robim maximalne vsetko, co moze matka pre svoje dieta urobit,snazim sa vzdy, ale niekedy mam pocit, ze som totalne zlyhala
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať