Zavrieť

Porady

Elektronické faktúry

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Keďže s FS riešim aktuálne elektronické faktúry, rozhodla som sa podeliť o pár zaujímavých informácií - vybrala som hlavne to, na čo sa daňové subjekty najviac pýtajú.

1. Elektronická faktúra nemusí obsahovať pečiatku a podpis (naskenovanú pečiatku a ručný podpis vo forme integrovaného obrázka, resp. objektu do elektronického formulára).

2. Ak je vierohodnosť pôvodu a neporušenosť faktúry zabezpečná ZEP-om, kvalifikovaný certifikát môže, ale nemusí obsahovať rodné číslo.

3. Kontrola elektronických faktúr sa vykonáva elektronicky pomocou nástrojov na elektronické spracovanie dát prípadne daňový subjekt môže byť požiadaný o sprístupnenie dát v elektronickej forme cez jeho počítač alebo poskytnutie elektronickej faktúry v písomnej forme t.j. jej vytlačenie. Pre účely daňovej kontroly daňový subjekt poskytuje podľa požiadavky správcu dane všetko ako pri bežnej daňovej kontrole.

4. S účinnosťou od 2.1.2013 v § 76 ods. 5 zákona o DPH sa vypustila prvá veta, čo znamená, že sa upustilo od povinnosti uchovávať faktúry v pôvodnej forme, v akej sa poslali alebo sprístupnili. To znamená, že nemusí robiť duálnu archiváciu - aj v papierovej aj v elektronicej podobe. Vyberiete si tú formu, ktorá vám vyhovuje.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
predpokladám, že sa jedná o dod. - odb. faktúry.
no, a ono je to tak, že zep je zep - kc musí obsahovať rodné číslo čo je jednoznačný identifikátor a podľa mňa nie je vhodný na podpisovanie faktúr.
"obyčajný" ep je na to vhodnejší - neobsahuje rodné číslo
0 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
rodné číslo sa vyžaduje len pri komunikácii so štátnou správou čiže administratívny styk..pre obchodný styk sa nemusí použíť..tam stačí číslo OP alebo pasu...ak má niekto eID, tam majú KC s rodným číslom...ak má niekto vlastnú čipovú kartu, môže si na ňu doložiť ďalší KC pre obcodný styk, cena cca 20 Eur na rok
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
faktúra_zep.jpg  
ja by som napísal, že pre obchodný styk je rč a teda zep nevhodný. dôvod je na obrázku
0 0

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 8, Posledný príspevok: 20.04.13
  2. Príspevkov: 9, Posledný príspevok: 18.09.12
  3. Príspevkov: 100, Posledný príspevok: 25.05.12
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.02.12
  5. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 26.11.08