Zavrieť

Porady

Plátca - neplátca DPH

Pomoc pomoc, mám tu faktúru od dodávateľa, ktorý nám fakturuje mesačne a vo februári 2009 sa stal plátcom DPH.

Vo februári (Dátum dodania: februárový) poslal faktúru za služby za mesiac január, teda my sme si DPH odpočítali vo februári, čo je aj tak zle, ale tvárim sa, že poslal fa až po 25.-tom. Nemala som informáciu o tom, že je plátcom DPH až od februára a teda som odpočítala DPH za januárovú službu na základe zlých dátumov na faktúre.

PRosím ako mám teraz postupovať, ked to chcem dať do poriadku.

Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Asi sa treba spojiť s dodávateľom, v prvom rade on musí spraviť správne faktúry. Ak sa iba teraz stal platiteľom, tak snáď bude kvartálnym a môže faktúry vystaviť so správnymi dátumami bez väčšej ujmy.

    tiina_tiina je offline (nepripojený) tiina_tiina

    tiina_tiina
    ..ale neviem čo mam robiť s tou službou za január, kedy este platitelom nebol. faktúru vystavil až vo feburári, kedy platitelom bol. urobila som dobre, ze som DPH odpocítala vo februári, aj ked to bola služba za január? ..som z toho popletená

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Ak to tak vystavil, on zodpovedá za správnosť fakturácie. Bol platiteľom, dal ti faktúru so všetkým náležitosťami, dostala si ju vo februári, tak si si DPH odpočítala podľa mňa ok. Keď to napraví a dá ti opravené doklady, teda nejaký dobropis na nesprávnu februárovú faktúru s DPH a správnu januárovú bez DPH, tak potom by si na ich základe mala odpočítanú DPH vrátiť (v tom období, kedy dostaneš dobropis).

    tiina_tiina je offline (nepripojený) tiina_tiina

    tiina_tiina
    ..a nie je problém s tým, že mám poradie faktúr v časovom slede a teraz v marci dám do poradia a zaúčtujem faktúru do januára??

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Veď na doklade od dodávateľa, ktorý ti príde napr. niekedy v apríli, si poznačíš, kedy to došlo, prípadne si môžeš priložiť obálku, urobiť poznámku, že ide o opravu apod. Veď to sa stáva, že sa faktúra zatúla a príde aj o 2 mesiace neskôr a predsa nebudeš kvôli tomu všetko prečíslovávať.
    Záleží aj na SW, či ťa pustí účtovať ešte do januára, alebo nie. Ak nie, tak to zaúčtuješ do aktuálneho obdobia, kedy ti to prišlo. Ak si firma robí nejaké mesačné závierky a kontroly, tak si to obdobie môžeš s niekým u Vás odkonzultovať. Ak ide o malú firmu, kde to sleduješ iba ty, tak si to dáš do januára a zdôvodniť si to vieš.

    mina311 je offline (nepripojený) mina311

    mina311
    presunula som moju otázku do inej témy...
    Naposledy upravil mina311 : 24.04.09 at 15:37

    Plátca - neplátca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.