Zavrieť

Porady

účtovanie vráten.prepl. na DzPFO

zdravim,

prosim o pomoc v tejto veci. Mam pochybnosti ako zauctovat vrateny preplatok na DzP FO zo zavislej činnosti / zamestnancov/. Robim JU.

Zrazenu a odvedenu dan zamestnancov davam do danovych vydavkov. Vrateny preplatok z DU mali zamestnanci priratanu k čistej mzde t.j. tiez som to dal do danovych vydavkov. Takže, podla mna, ten vrateny preplatok z DU je zdanitelny prijem. Nemôžem predsa dat 2x tu istu dan do vydavkov - raz vo forme preddavkov na dan, druhy krat vo forme cistej mzdy /ako vrateny preplatok z DU/.

dakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    Dakujem. Takže je to z danoveho hladisko to iste,ako keby som to dal do danovych prijmov.

    To isté platí aj pre danový bonus poukázaný z DU. Do výdavkov mi ide pri vyplácaní miezd. Takže príjem z DU tiež mínusom mínus z výdavkov celkom a mzdy?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Áno,podľa postupov účtvania vJÚ § 4 ods.8 pís.d/daňový bonus vrátený sprácom dane,účtovaný ako storno

    účtovanie vráten.prepl. na DzPFO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.