Zavrieť

Porady

podiel zo zisku a VZ

Môžem teraz vyplatiť podiel zo zisku za rok 2011 i keď VZ prebehlo v marci, kde tento zisk zostal nerozdelený. Urobiť to tak, že zvolám nové VZ a dodatočne sa zisk prerozdelí? a podiel vyplatí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bezmena Pozri príspevok
    áno to mi jasné, len neviem, či počas roka môžem zvolať druhé VZ, kde sa rozhodne, že ešte tento rok tie podiely vyplatím
    OZ v §128 umožňuje zvolávať VZ najmenej raz do roka, takže tu nevidím žiaden problém ďalšieho VZ..
    (1) Ak zákon, spoločenská zmluva, prípadne stanovy neustanovujú kratšiu lehotu, zvolávajú valné zhromaždenie konatelia najmenej raz za rok.

    Bezmena je offline (nepripojený) Bezmena

    Bezmena
    môžem teraz rozdeliť nerozdelený zisk tak, že vyplatím podiely spoločníkom, či som tak musela urobiť už v marci?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bezmena Pozri príspevok
    Môžem teraz vyplatiť podiel zo zisku za rok 2011 i keď VZ prebehlo v marci, kde tento zisk zostal nerozdelený. Urobiť to tak, že zvolám nové VZ a dodatočne sa zisk prerozdelí? a podiel vyplatí?
    NA VZ sa malo rozhodnúť o jeho rozdelení, či nerozdelení. Ak sa nerozhodlo, tak nič nerozdeľuješ.
    Naposledy upravil Tweety : 04.10.12 at 12:00

    ibarc je offline (nepripojený) ibarc

    ibarc
    Tweety Pozri príspevok
    NA VZ sa malo rozhodnúť o jeho rozdelení, či nerozdelení. Ak sa nerozhodlo, tak nič nerozdeľuješ.
    Určite je to tak, prosím? My máme podobný prípad. V minulých rokoch bol zisk ponechaný vo firme ako nerozdelený hospodársky výsledok. Ale teraz ho plánujeme vyplatiť spoločníkom (naraz za 4 roky vrátane roku 2011). Je to, prosím Vás, možné? Prosím, poradíte?

    ibarc je offline (nepripojený) ibarc

    ibarc
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, je. Len treba VZ, to rozhoduje.


    Ďakujem pekne. A stačí len jedno valné zhromaždenie, ktoré rozhodne o vyplatení podielov z nerozdelených ziskov za roky 2008 až 2011. Prosím, poradíte ešte?

    Ďakujem pekne!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ibarc Pozri príspevok
    Ďakujem pekne. A stačí len jedno valné zhromaždenie, ktoré rozhodne o vyplatení podielov z nerozdelených ziskov za roky 2008 až 2011. Prosím, poradíte ešte?

    Ďakujem pekne!
    Stačí jedno.

    Bezmena je offline (nepripojený) Bezmena

    Bezmena
    Tak potom ako? ak som v marci zaúčtovala HV za rok 2011 a nechala som nerozdelený zisk, môžem teraz v októbri tento vyplatiť spoločníkom? či ho môžem vyplatiť až budúci rok?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bezmena Pozri príspevok
    Tak potom ako? ak som v marci zaúčtovala HV za rok 2011 a nechala som nerozdelený zisk, môžem teraz v októbri tento vyplatiť spoločníkom? či ho môžem vyplatiť až budúci rok?
    Ak nemáš zápis z VZ, kde sa rozhodlo o nerozdelenom zisku, tak nemôžeš nič deliť.

    Bezmena je offline (nepripojený) Bezmena

    Bezmena
    Tweety Pozri príspevok
    Ak nemáš zápis z VZ, kde sa rozhodlo o nerozdelenom zisku, tak nemôžeš nič deliť.
    áno to mi jasné, len neviem, či počas roka môžem zvolať druhé VZ, kde sa rozhodne, že ešte tento rok tie podiely vyplatím

    puli je offline (nepripojený) puli

    puli
    a ked teraz zasadne VZ rozhodne, ze si rozdeli podiely na zisku za rok 2011 co potom s nahlasenim (zaslatim tlaciva) do zdravotnej poistovne. pojde to do rzzp ktore sa bude robit v 2013 ? je tam termin pri rozdeleni zisku do 31.5.2012, ak sa nemylim...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.