Zavrieť

Porady

Ako vyplnit udajmi 4 riadky

ahojte,

uz dlho sa trapim s nasledujucim problemom.. v prilozenom subore mam zatial dva produkty oddelene ohranicenim buniek pre lepsiu orientaciu, kazdy produkt sa vytvara zo styroch riadkov a 11 stlpcov

prvy produkt taha udaje zo zdrojoveho suboru z 2. riadku, druhy produkt z 3. riadku, treti produkt zo 4. riadku atd.

mozno by to zvladlo nejake makro, ale to nezvladam napisat..

dakujem za kazdu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    thaisk je offline (nepripojený) thaisk

    thaisk
    Skús toto:
    - Zmeniť "=" vo vzorcoch na nejaký text, napr. "blabla"
    - Potom použiť "automaticke vyplnenie dát" na pridanie tvojich produktov
    - Nakoniec zmeniť "blabla" späť na "="

    pepjak je offline (nepripojený) pepjak

    pepjak
    Lenze ked odstranim "=" zo vzorcov tak vlastne zrusim cestu odkial kam ma data vybrat a vlozit..

    co je automaticke vyplenie dat?

    thaisk je offline (nepripojený) thaisk

    thaisk
    pepjak Pozri príspevok
    Lenze ked odstranim "=" zo vzorcov tak vlastne zrusim cestu odkial kam ma data vybrat a vlozit..

    co je automaticke vyplenie dat?
    A - Automaticky vyplnit - viac v prílohe
    Vyplnění řady čísel, kalendářních dat nebo jiných položek
    V našom prípade, vyberieš riadky 26, 27, 28, 29. Uvidíš čierny malý štvorček na začiatku riadku 29. Chytíš ho ľavým tlačítkom na myši, stiahneš smerom dole po 4 riadky, tým pridávaš nové produkty.

    B - Keď meniš "blabla" späť na "=", cesta sa obnovuje.
    Nechaj otvorený zdroj aby Ti neotravoval Excel aktualizáciou pri každej bunke.

    pepjak je offline (nepripojený) pepjak

    pepjak
    zaujimavéé...

    ja som to takto skusal (nevedel som ze sa to vola automaticke vyplenie dat) so vzorcami a robilo to sarapatu..

    netusil som ze "zrusenim" vzorca a naslednym tahanim dole to bude robit presne to co chcem... dakujem velmi pekne

    pepjak je offline (nepripojený) pepjak

    pepjak
    NOVY PROBLEM..

    mam produkty, ktorych charakteristika pozostava min. zo 4 riadkov (ak ma jedneho odberatela) a kazdym dalsim odberatelom pocet riadov narasta o 1

    v jednom stlpci mam ciselnik odberatelov daneho produktu, vid. rpilozeny subor

    ako zabezpecit to aby v pripade ak existuju 2 a viaceri odberatelia na zaklade ciselnika pridalo ku konkretnemu produktu potrebny pocet riadkov..
    Naposledy upravil pepjak : 07.01.11 at 14:31

    Ako vyplnit udajmi 4 riadky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.