Zavrieť

Porady

účet 431

Prosím Vás. Je to v poriadku, keď mám zostatok na účte 431 už po uzávierke starého roku a so, v novom. Na konci roka mám 0 a teraz tam mám nejaký veľký zostatok? Nerozumiem tomu. Nemá byť počiatočný stav 431 nulový??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

    Tara1
    Počiatočný stav nemôžeš mať nulový, lebo sa ti tu zobrazuje HV predchádzajúceho roka. Účet 431 musí byť nulový ku koncu roka, zúčtuješ ho podľa rozhodnutia VZ.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Lilly34 Pozri príspevok
    Prosím Vás. Je to v poriadku, keď mám zostatok na účte 431 už po uzávierke starého roku a so, v novom. Na konci roka mám 0 a teraz tam mám nejaký veľký zostatok? Nerozumiem tomu. Nemá byť počiatočný stav 431 nulový??
    To je v poriadku, na účte 431 sa premietol HV z roku 2009, táto suma by mala sedieť na výkaz ziskov a strát r. 138 k 31.12. 2009.

    Lilly34 je offline (nepripojený) Lilly34

    Lilly34
    Ďakujem Susann. Prosím ťa ak si chcem účty 5 a 6 dať na strediská pre kontrolu tie strediská zadávať pri účtovaní? Alebo nejak globálne to zadať aby sa mi to pri učtoch 5 a 6 ukazovalo. Tie strediska.

    Lilly34 je offline (nepripojený) Lilly34

    Lilly34
    Dievčatá mne sa nerovná tá suma 431 na výsledovku riadok 138?? Prečo? Ďakujem aj tebe Tara.

    Lilly34 je offline (nepripojený) Lilly34

    Lilly34
    Vlastne neviem ako si to odkontrolovať. Keď si vytváram výsledovku za 12010 nemám tam nič. Mám samé nuly.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Lilly34 Pozri príspevok
    Ďakujem Susann. Prosím ťa ak si chcem účty 5 a 6 dať na strediská pre kontrolu tie strediská zadávať pri účtovaní? Alebo nejak globálne to zadať aby sa mi to pri učtoch 5 a 6 ukazovalo. Tie strediska.
    V účtovnom rozvrhu sa treba nastaviť na účet, v ktorom má byť účtované na strediská /tie sa dajú vytvoriť vopred v číselníkoch, alebo aj v účtovnom rozvrhu, ak sa klikne na kartu strediská a zadá sa vložiť/. Ak sú vytvorené, na pravej strane je ponuka označiť, strediská musia byť zafajknuté. Pri účtovaní v prípade, že sa zabudne doplniť stredisko, program nedovolí zaúčtovanie, kontrola účtovania na strediská by mala už fungovať vo všetkých moduloch programu IVES.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.