Zavrieť

Porady

Prenos dedičstva z tretích krajín

Hypoteticky. Keby občan SR previedol dedičstvo z tretích krajín - /finančný obnos/ na účet v banke v SR, čo všetko by musel platiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    (2) Predmetom dane nie je

    a) prijatá náhrada oprávnenej osoby podľa osobitných predpisov,3) príjem získaný vydaním,3) darovaním4) alebo dedením5) nehnuteľnosti, bytu, nebytového priestoru alebo ich častí (ďalej len „nehnuteľnosť“) alebo hnuteľnej veci, práva alebo inej majetkovej hodnoty okrem príjmu z neho plynúceho a okrem darov poskytnutých v súvislosti s výkonom činnosti podľa § 5 alebo § 6,

    nebodaj ti dosiel nejaky nigerijsky list a uvazujes o prevzati "dedicstva" ????

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    pýtam sa preto, či nie je rozdiel ak je to z tretích krajín. Žiaľ ja nededím, a poznám dediča aj poručitela osobne. Takže žiadna Nigeria.

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    ešte raz oprášim otázku. Na dedičstvo z tretích krajín sa vťahujú rovnaké zákony ako na dedičstvo na slovensku? Neukrojí sa na hypochondrov, na cigáňov atd. Žiadne odvody, dane?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Neviem, ale našiel som nejaké analýzy a prejudikáty ohľadom toho - preštuduj - možno na niečo natrafíš.
    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...CC0181:SK:HTML
    Podľa môjho názoru (súkromného) - dedičstvo je vždy dedičšstvo, či už u nás, alebo z Tramtárie - daňové zákony nerozlišujú krajinu, rozlišujú dôvody.
    stormcatcher stránku som posunul ďalej, tiež som to len tak prebehol, ale bŕŕŕ.
    Všimol som si, že sú tu aj právnici, preto som chcel takú jednoduchšiu odpoveď typu áno . nie. Keď to bude aj bez odvodov, aj tak si myslím, že bude mať behačky s vysvetľovaním, odkiaľ mu pribudol na účet pekných pár melónov.

    Aj tak ďakujem za odpovede.

    Mimo témy: nemám rád tieto vyšlahané komentáre

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    misoft
    Neviem, ale našiel som nejaké analýzy a prejudikáty ohľadom toho - preštuduj - možno na niečo natrafíš.
    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...CC0181:SK:HTML
    Podľa môjho názoru (súkromného) - dedičstvo je vždy dedičšstvo, či už u nás, alebo z Tramtárie - daňové zákony nerozlišujú krajinu, rozlišujú dôvody.
    hej, lenze u je dan z dedicstva zrusena od r. 2004
    misoft V tom zmysle som to myslel - zákony - daň je zrušená a je (podľa mňa) jedno, odkiaľ dedičstvo je.

    Prenos dedičstva z tretích krajín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.