Zavrieť

Porady

Podnájomník

Keď budem mať v byte podnájomníčku / bude bývať spoločne so mnou/, kam všade to treba nahlásiť a koľko sa za všetko platí / aspon približne/.
Ďakujem za cenné infošky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    andyl11 Pozri príspevok
    nemusis nic nahlasovat
    To nie je pravda, toto platilo do roku 2009.
    Novelami zákona o správe daní c 504/2009 Z.z. a č. 563/2009 Z.z. bolo upravené, že
    s účinnosťou od 1.1.2010 sa registračná a oznamovacia povinnosť vzťahuje aj na osoby,
    ktoré prenajímajú iba časť bytu, časť nebytového priestoru alebo časť nehnuteľnosti okrem pozemku.

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...renajombyt.pdf

    a tu nejake info ohladom platenia dani
    http://moje.hnonline.sk/node/926

    lele28 je offline (nepripojený) lele28

    lele28
    A niekde som počula, že keď z toho nemám príjem tak to netreba ani prihlasovať.
    Kedže podnájomník mi platí 100 eur/mesačne a výdavky na bývanie sú 190 eur/ mesačne.
    Je to pravda ???

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Patri sa to zo slusnosti nahlasit spravcovi domu / spolocenstvu vlastnikov. Susedia budu vidat pravidelne a dlhodobo vchadzat/vychadzat noveho cloveka z bytu, takze patri sa aktualizovat "osobomesiace".
    Ak tam bude byvat bez najomnej zmluvy, v podstate na dobre slovo (a predpokladam, ze pri sume 100 eur je to spriaznena osoba) a v pripade vrtania/udania susedov poprie, ze je platiaci podnajomnik, ale docasne sa tam zdrziavajuci student apod. u znamych, netreba ziadne stupidne registracie na danovom urade.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.