Zavrieť

Porady

Upgrade Jednojadrového Procesora na Dvojjadrový Procesor v Notebooku (Intel M 740 Mono za Intel T 2250 Dual, Socket 478 pins Micro-FCPGA)

Potrebujem si overiť kompatibilitu výmeny Procesora v Noteooku - jednojadrvý Intel M 740 Mono za dvojjadrový T 2250 Dual, Socket 478 pins Micro-FCPGA. Na stránke Intel Compare Procesors: http://ark.intel.com/compare/27599,2...43,27149,27232 píšu, že tieto procesory sú kompatibilné. Môj Notebook je: Acer Aspire 1642 WLMi; Základná doska je pre modely: Acer Aspire 1640 až 1644 a Acer Travel Mate 4060, Socket Procesora je na nej Intel socketable 478 pins Micro-FCPGA (údaj zo Service Manula k Acer Travel Mate 4060), no Program CPU-Z mi mi neviem prečo vypisuje Socket 479 MPGA. Môžete mi niekto poradiť, či mi ten dvojjadrový procesor Intel T 2250 Dual bude na tom Notebooku fungovať? Na diskusiách som čítal, že je možné nahradiť jednojadrový procesor za dvojjadrový, ak je to rovnaký socket. Problém s chladením Procesora by nemal byť, môžem tam dať výkonnejší chladič. Taktiež môžem urobiť Upgrade BIOS ak bude treba. Ďakujem každému za dorné rady.
misoft Údale na papieri ( v Service Mauáli) sú jedno, čo prečíta a zistí CPU-Z je druhé. To prvé sú len slová, to druhé sú skutočné údaje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    toto je zbytocne. Ked potrebujes vykonnejsi notas, tak kupit novy.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    predpokladam ze ani bateria ti uz nedrzi tak ako by to bolo idealne. Aj chladic ma uz co to odkrutene a obrazovka bude mat uz tiez par desiatok (stoviek, tisiciek) hodin za sebou. Myslim ze cenovo su dnes notebooky na dobrej urovny a za trapenie sa s vymenou procaku radsej notas rozober a predaj na suciastk a kup si nove zelezo a mas na chvilku zase pokoj a 2 roky zaruku.

    Napriklad Acer Aspire E1-531 z dvojjadrom Intel B60 (2,2GHz,2MB L3cache(, 500GB HDD, 4 GB RAm som dal nedavno 320 €

    Upgrade Jednojadrového Procesora na Dvojjadrový Procesor v Notebooku (Intel M 740 Mono za Intel T 2250 Dual, Socket 478 pins Micro-FCPGA)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.