Zavrieť

Porady

Pozor na upgrade!

Vážená redakcia,
vlani so upgradeoval (upgrade-povýšenie) priateľku 1.0 na verziu manželka 1.0. Vôbec sa to však neoplatilo.
Nový program nečakane spustil aplikáciu deti s mimoriadne veľkou spotrebou pamäti a systémových zdrojov. V manuále nie je táto funkcia vôbec opísaná. Okrem toho manželka 1.0 zasahuje do ostatných programov a rozťahuje sa už pri bootovaní systému. Ostatné programy, ako napríklad nočný poker 10.2 a pivo 2.5, zdravotný futbal 3.5 mi prestali fungovať. Len čo ich spustím, systém sa zrúti.

Navyše zdá sa, že manželka 1.0 sa už zo systému nedá odstrániť. Uvažoval som o návrate k priateľke 1.0, ale uninstall skončil neúspešne. Môžete mi poradiť?

Vážený užívateľ, nie ste jediný postihnutý.
Toto je veľmi častý problém. Mnoho ľudí naivne prechádza z funkcie priateľka 1.0 na funkciu manželka 1.0, pričom sa domnievajú, že je to neškodná zábavná utilitka. Lenže manželka 1.0 je operačný systém, ktorý bol navrhnutý tak, že je schopný spúšťať sám rôzne iné aplikácie. Bez značných skúseností je nebezpečné púšťať sa sám do inštalácie. Dodatočné odstránenie manželka 1.0 má za následok poškodenie systémových zdrojov. Viacerí, ktorí sa o to pokúsili, mali pri tom viac problémov ako v pôvodnom systéme. Existuje možnosť, ktorú využívajú smelší muži, že spustia na pozadí paralelne systém priateľka 2.0. Lenže funkcia je krátkodobá, pretože systém manželka 1.0 veľmi rýchle detektuje priateľku 2.0., potom nastávajú problémy, ktoré vedú k zrúteniu celého systému. Ich náprava je veľmi zložitá a vyžaduje si omnoho viac pozornosti ako upgrade priateľky na manželku. Výmenou pôvodného systému manželka 1.0 na manželku 2.0 sa nič nemení. Pravidlá ostávajú, stále hrozia komplikácie alebo zrútenie systému. Okrem toho je to veľmi drahý systém.

Jediná možnosť, ako sa vyhnúť problémom, je neinštalovať software manželka, ale používať software priateľka. Verzie priateľka 1.0, 2.0, 3.0 sú navzájom kompatibilné, môžu sa používať paralelne.

Varujte, prosím, v tomto zmysle svojich priateľov pred neuváženým upgradeovaním. Vysvetlite im, že pri neuváženom upgrade dostanú ešte darček navyše : nedokumentovanú automatickú inštaláciu programu Svokra 6.4.

Poradiť si s ním dokážu len tí najväčší machri
Veľa šťastia!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    ešteže som osemnásty rok vydatá a neviem o čom píšeš...prečo bývajú nevesty v bielom? aby lepšie zapadli medzi bielu techniku v kuchyni...

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    emailove noviny poradcu 17/2004

    a mne sa v nich páčilo okrem upgrade priateľky na manželku aj toto:

    SLOVNÍK PODNIKATEĽA

    Práca - Kde pijú, pi. Kde jedia, jedz. Kde pracujú, radšej nezavadzaj.
    Príroda - V prírode si každý príde na svoje. A tí šikovní si prídu aj na cudzie.
    Odmena - Ten kto nič nerobí, nič nepokazí. A to je dôvod k odmene.
    Žena - Žena bez mužov zvädne, muž bez žien zblbne.
    Život - Život má i svoje dobré stránky - len sa k nim dá ťažko prelistovať.
    Vec - Pokazená vec sa vie maskovať lepšie než prieskumník.
    Úspech - K úspechu sa nedá dôjsť disciplinovaným čakaním v rade.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Heni
    emailove noviny poradcu 17/2004

    a mne sa v nich páčilo okrem upgrade priateľky na manželku aj toto:

    SLOVNÍK PODNIKATEĽA

    Práca - Kde pijú, pi. Kde jedia, jedz. Kde pracujú, radšej nezavadzaj.
    Príroda - V prírode si každý príde na svoje. A tí šikovní si prídu aj na cudzie.
    Odmena - Ten kto nič nerobí, nič nepokazí. A to je dôvod k odmene.
    Žena - Žena bez mužov zvädne, muž bez žien zblbne.
    Život - Život má i svoje dobré stránky - len sa k nim dá ťažko prelistovať.
    Vec - Pokazená vec sa vie maskovať lepšie než prieskumník.
    Úspech - K úspechu sa nedá dôjsť disciplinovaným čakaním v rade.
    Kde sú tie emailove noviny poradcu? Ja som to stiahla z mailu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.