Zavrieť

Porady

Nechcený nájomník

Dobrý deň,obraciam sa na Vás s prosbou mojej mamy.
Ide o to že brat sa rozišiel s priateľkou ktorá mala u mamy trvalý pobyt.
Kedže sa rozišli a brat pracuje v Čechách mama je s ňou sama doma alebo mladá je u svojich rodičoch.Povedala mame že sa odhlási z trv.pobytu iba ak jej nájde náhradné bývanie a že tak je to zaevidované aj na ob.urade.Matka je jediným vlastníkom domu.
Pomôžte prosím,mama je z toho zrelá na psychiatriu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    MichalBe Pozri príspevok
    Dobrý deň,obraciam sa na Vás s prosbou mojej mamy.
    Ide o to že brat sa rozišiel s priateľkou ktorá mala u mamy trvalý pobyt.
    Kedže sa rozišli a brat pracuje v Čechách mama je s ňou sama doma alebo mladá je u svojich rodičoch.Povedala mame že sa odhlási z trv.pobytu iba ak jej nájde náhradné bývanie a že tak je to zaevidované aj na ob.urade.Matka je jediným vlastníkom domu.
    Pomôžte prosím,mama je z toho zrelá na psychiatriu.
    Nech mama zájde na obecný úrad a zamestnankyni, ktorá má na starosti evidenciu obyvateľstva povie tieto skutočnosti, ja osobne mám tlačivá na tento účel /návrh na zrušenie trvalého pobytu/ vždy prichystané.
    A náhradné ubytovanie jej nemá povinnosť nájsť.
    ak máš záujem, zajtra ráno, keď prídem do práce, ti také tlačivo pošlem.
    prajem pevné nervy.

    MichalBe je offline (nepripojený) MichalBe

    MichalBe
    Ďakujem ste veľmi zlatá.Keď mame zajtra poviem že by to nemal byť až taký veľký problém isto jej spadne poriadny kameň zo srdca.To tlačivko by som uvítal.viac v SS

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Ak priateľka bratova nemá nájomnú zmluvu, čo zrejme nemá, nech zájde mama na obecný úrad a jednoducho ju odhlási z trvalého pobytu. A nech ju vyzve, aby si odniesla svoje veci, lebo si ide vymeniť zámky. Možno budú na obecnom úrade požadovať LV domu, aby zistili, kto je vlastníkom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.