Zavrieť

Porady

Ako dokázať nevinu

Rodičia žiaka, ktorý sa dostal do nemocnice, kvôli kopnutiu do rozkroku spolužiakom obvinili môjho syna (9 rokov), že šikanuje triedu a že podľa výpovede ich syna ho kopol on. Neskôr sa zistilo, že ho kopol iný, ale podľa tvrdení rodičov, poranenie mu spôsobilo viac kopov - nevedia kedy sa stali a naďalej trvajú na svojom pôvodnom tvrdení. Syn mi potvrdil, že sa v triede viakrát bili, skoro všetci chlapci triedy, ale že on tieto potyčky nevyvolával a že chlapca úmyselne nikdy nekopol. V žiackej knižke má len 1 a 1*, ani jednu 2. Na rodičovských združeniach a aj pri rozhovoroch s učiteľkami sme doteraz na neho počuli len samé superlatívy, aký je slušný, snaživý atď. Keď sme sa na RZ učiteliek pýtali, či vedia potvrdiť agresivitu syna, alebo čokoľvek z toho, čo tí rodičia tvrdili, vyslovili sa jednoznačne, že nie (triedna aj vychovávateľka v družine). Škola prijala uznesenie, že syn na konci školského roka bude hodnotený zníženou známkou zo správania 2 (uspokojivé), na základe obvinenia rodičov a pri rozhovore v riaditeľni sa podľa slov riaditeľky môj syn priznal. Syn je typ, ktorý kvôli pokoju dokáže ponechať veci na dospelých. Som dosť zúfalá pretože syn v spoločnosti iných detí, nikdy neprejavoval známky agresivity, bol vždy obľúbený. Z tábora v lete nám vychovávateľky tiež hovorili, aký je dobrý. Neviem, ako by som vedela dokázať jeho nevinu, Poradíte mi?
Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
Mária27 Dokazuje sa vina, nie nevina. Obvinený môže aj klamať, svedkovia musia hovoriť pravdu.
wazne viem, že sa dokazuje vina, ale svedkovia označili iného chlapca, nie môjho syna, predsa dotal tu 2. Ako ho obhájiť?
MarcoM Riaditeľka vypočúvala syna bez zákonného zástupcu? Komické a neprijateľné. Treba sa sťažovať a povedať že ho k priznaniu donútili pod nátlakom. V prípade ak neprehodnotia obrátiť sa na súd so žalobou na ochranu dobrého mena.
wazne tvrdila, že to bol rozhovor a má na to právo. Existuje nejaký zákon, metodický pokyn, nariadenie, ktoré upravuje takýto postup? Hľadala som, zatiaľ som nič nenašla
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    Keď sa s riaditeľkou nedá rozprávať konktaktovať zriadovateľa a inšpekciu
    wazne Ďakujem za radu
    Túto možnosť sme zvažovali. Keby sme nepoznali osobné prepojenia, už tak dávno spravíme, ale sme žiaľ na SR a školstvo nie je výnimkou blízkych a bližších ...
    blavaciko máš pravdu, žiaľ si na slovensku, no treba si uvedomiť, že aj tí známi majú nad sebou nadriadených, takže aj problémy s inšpekciou sa môžu dostať až na ministerstvo netreba zabúdať, že práve inšpekcia môže celkom znepríjemniť dotáciu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.