Zavrieť

Porady

Podpis na písomnostiach

Ahojte poraďáci.
Chcela by som sa spýtať ako je to s podpisom na Mesačných výkazoch do ZP a SP a prípadne aj na daňový úrad.
Môžem tieto doklady podpisovať aj ja ako osoba, ktorá ich vystavila (musím mať so zamestnávateľom podpísanú nejakú dohodu) alebo tieto dokumenty môže podpisovať len konateľ firmy.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bevy je offline (nepripojený) bevy

    bevy
    Ja podpisujem všetky výkazy na Sociálnu poisťovňu a zdravotné poisťovne. Na daňový úrad dávam podpisovať konateľom. Doteraz s tým nebol žiaden problém

    olgaduri je offline (nepripojený) olgaduri

    olgaduri
    ja podpisujem pomaly všetko .... lebo čakať na konateľa kedy sa ukáže ešte dnes nie je na SP a ZP poslaný výkaz za apríl.....

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    ked hrozí, že kvôli podpisu výkaz na DU nebude načas odovzdaný, tak podpíšem ja a oni nejako po mesiaci vyzvú šéfa, nech sa príde podpísať... tak sa vyhneme pokute za omeškaný výkaz...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Netka
    Ahojte poraďáci.
    Chcela by som sa spýtať ako je to s podpisom na Mesačných výkazoch do ZP a SP a prípadne aj na daňový úrad.
    Môžem tieto doklady podpisovať aj ja ako osoba, ktorá ich vystavila (musím mať so zamestnávateľom podpísanú nejakú dohodu) alebo tieto dokumenty môže podpisovať len konateľ firmy.
    Ďakujem.
    Ja ako externý účtovník mám podpísanú dohodu s klietami (nie všetkými), že tieto mesačné výkazy (podľa viacerých úplne zbytočnosti) podpisujem ja. V tej dohode je uvedený môj podpisový vzor a vzor pečiatky, ktorý používam. Ďalej je tam uvedené, že čo môžem podpisovať ja a čo musí konateľ, resp. majiteľ.

    Podpis na písomnostiach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.