Zavrieť

Porady

Paušálna daň

Anketa: Paušálna daň

Počet hlasujúcich
2. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Odvody za 12/ 06 zaplatené 01/07 do roku 2006?

    1 50.00%
  • Fa vystavená 12/06 uhradené 01/07 príjem v roku 2006?

    1 50.00%
Možno sa budú niekomu zdať moje otázky smiešne, ale prvýkrát mám vypracovať DP pre platiteľa-živnostníka paušálnej dane. Fa vystavené v 12/06 ale uhradené 01/07 dáme do príjmu za rok 2006? Odvody do SP a ZP zaplatené 01/07 za 12/06 budú odpočítané za rok 2006 alebo 2007? Aké prílohy sú súčasťou DP pre platiteľa paušálnej dane? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rahar Pozri príspevok
    Možno sa budú niekomu zdať moje otázky smiešne, ale prvýkrát mám vypracovať DP pre platiteľa-živnostníka paušálnej dane. Fa vystavené v 12/06 ale uhradené 01/07 dáme do príjmu za rok 2006? NIE Odvody do SP a ZP zaplatené 01/07 za 12/06 budú odpočítané za rok 2006 alebo 2007? 2007 Aké prílohy sú súčasťou DP pre platiteľa paušálnej dane? Žiadne Ďakujem za odpoveď.

    Odpovede červeným

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Všetky príjmy a výdaje už v roku 2007 budeš zohľadňovať až v DP za rok 2007. Výkazy PaV a MaZ sa neprikladajú. podáva sa len DP.

    rahar je offline (nepripojený) rahar

    rahar
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Jasné že paušálne výdavky. Ste super rýchly, ešte raz ĎAKUJEM!!!!!

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tá anketa je vlastne načo uvedená?
    ma malu otazocku ak si uplatnim pausalne vydavky a vynde mi platit dan, budem ju platit mesacne alebo ju zaplatim len raz ako pri danovom, kde si neuplatnujem pausalne vydavky.Dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Franto 14 Pozri príspevok
    ma malu otazocku ak si uplatnim pausalne vydavky a vynde mi platit dan, budem ju platit mesacne alebo ju zaplatim len raz ako pri danovom, kde si neuplatnujem pausalne vydavky.Dakujem
    Daň je splatná jednorázovo do 31.3.2008.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Franto 14 Pozri príspevok
    ma malu otazocku ak si uplatnim pausalne vydavky a vynde mi platit dan, budem ju platit mesacne alebo ju zaplatim len raz ako pri danovom, kde si neuplatnujem pausalne vydavky.Dakujem
    Daň je splatná v lehote na podanie DP t.j. 31.03.2008.

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Franto 14 Pozri príspevok
    ma malu otazocku ak si uplatnim pausalne vydavky a vynde mi platit dan, budem ju platit mesacne alebo ju zaplatim len raz ako pri danovom, kde si neuplatnujem pausalne vydavky.Dakujem
    ak by daň bola väčšia ako 50.000,- Sk, budeš musieť platiť aj štvrťročné preddavky ako zálohu na daň roku 2008, inak súhlasím so Smithom.
    40% paušálne výdavky sa počítajú z čoho ?
    Poviem príklad príjem je 250.000,- tak paušálne výdavky sú 40% z 250.000,-?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    §6 Zákona o dani z príjmov
    (10)Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môžeuplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu,33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %.....

    Paušálne výdavky je taký zľudovelý pojem, inak sú to výdavky uplatnené percentom z príjmov .

    anabella je offline (nepripojený) anabella

    anabella
    Aj ja mám otázočku, keď môjmu známemu vychádza platiť daň okolo 10.000,-, a nebude to môcť zaplatiť jednorázovo, ako v takomto prípade postupovať, môže požiadať o splátkový kalendár, alebo čo môže v takomto prípade robiť?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    anabella Pozri príspevok
    Aj ja mám otázočku, keď môjmu známemu vychádza platiť daň okolo 10.000,-, a nebude to môcť zaplatiť jednorázovo, ako v takomto prípade postupovať, môže požiadať o splátkový kalendár, alebo čo môže v takomto prípade robiť?
    V tejto téme príspevok č.3

    http://www.porada.sk/t70586-splatka-dph.html
    asi sa moja otazka nehodi do tohto fora, ale predsa len skusim: idem robit danove a kamarat je zivnostnik, ale pracuje na zmluvu cize zo zivnosti nema ziadne prijmy a ako zivnostnik si neplatil ziadne odvody iba zamstnavatel mu ich platil ci to niej problem a este jedna otazka, ked nema prijmy zo zivnosti musi mat vykazy o prijmoch a vykaz o majetku a zavazkoch, ked mal v roku 2006 prerusenu zivnost?
    Keď si SZČO uplatní paušálnu výdavky má nárok na odpočitateľnú položku za daňovníka 95616? A sú zámočnícke služby 60% pauš. výdavky ? Vyplňuje za DP typu B ale neviem kde sa tam zohľadní poistné mám program ALFA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.