Zavrieť

Porady

Naklady z Dotacia UP

Potrebovala by som poradiť.Dostala som dotaciu z UP na podnikania kde v predpokladanych nakladoch bola uhrada odvodov do soc poistovne ,ale kedže som nemala dostatočny prijem odvody mi nevznikli a ja teraz neviem či v tej hodnote predpokl.nakladov môžem učtovať aj niečo iné? Nemohla som predpokladať že nebudem mať taky prijem Čo teraz? Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

    ALIBABKA
    Doteraz som sa nestretla s tým že by bola dotácia aj na uhradu poistného do soc.poisťovne,vždy tam bola iba uhrada na poistné do zdravotnej poisťovne.
    My sme si tam dali len odvody zdravotne ,ale oni nam škrtli nejake vydavky a dodali odvody na soc.Da sa obhajiť aj iny vydaj ako bol v predpokladanych nakladoch? Ved predsa boli to predpokladane naklady a to slovo niečo asi znamená .Nie je tam vsunute pre niečo??Poradte mi.Dik

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maťabublinka Pozri príspevok
    My sme si tam dali len odvody zdravotne ,ale oni nam škrtli nejake vydavky a dodali odvody na soc.Da sa obhajiť aj iny vydaj ako bol v predpokladanych nakladoch? Ved predsa boli to predpokladane naklady a to slovo niečo asi znamená .Nie je tam vsunute pre niečo??Poradte mi.Dik
    Ak veľmi chceš, odvody do SP môžeš platiť ako dborovolne poistená osoba. Alebo požiadať UP o zmenu účelu čerpania dotácie. Inak budeš musieť nevyčerpanú časť dotácie vrátiť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maťabublinka Pozri príspevok
    A to sa da požiadať o zmenu účelu ??
    ano dá - ale v dostatočnom predstihu pred uplynutím dvoch rokov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maťabublinka Pozri príspevok
    Možu to byť aj 3 mesiace pred ukončením.Su na to nejaké formuláre ??
    Neviem, či sú na to nejaké formuláre, informuj sa na UP. Skôr to bude len formou listu. Tie 2-3 mesiace by mali byť minimálne, aby ti stihli zmenu schváliť a ty dotáciu na iný účel v stanovenom termíne aj minúť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.