Zavrieť

Porady

čo robiť ak mi nechcú vyplatiť faktúru za odpracovanú robotu?

Manžel je živnostníkom, pracoval pre jednu firmu, ktorá mu do teraz za odvedenú prácu nevyplatila peniaze. Faktúru, nie a nie vyplatiť.Je tomu už 4 mesiace a neustále telefonovanie, aby mu vyplatili peniaze ma už nebaví. Stále klamu, raz je to že už poslali , ale na zlý účet, potom zase že účtovníčka ma dovolenku a stále niečo. Už ma to prestáva baviť, ako sa máme brániť a čo máme robiť aby nám vyplatili peniaze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak sa rozhodnete pre súd , tak musíte mať preukazný doklad , že bola FA zaslaná (napr. Podací lístok ) , resp. niekto ju u odberateľa osobne prevzal .K faktúre treba nejaký súpis prác a prevzatie prác .....potom môžete pohľadávku vymáhať cestou súdu. Musíte mať ale dôkaz o fakturácii ,o odvedenej práci a jej prevzatí .Ak by súd vydal platobný príkaz a odberateľ by ani na základe toho neuhradil fa, tak môžete to postúpiť exe ......ešte stále budete mať peniaze v nedohľadne .....ale súdne poplatky budete musieť uhradiť , na to sa pripravte .Treba všetko dôkladne zvážiť .Držím Vám palce.

    Doplnenie :
    http://www.podnikajte.sk/pravo-a-leg...hladavky.xhtml
    Ad 3) Súdny poplatok je obecnou náležitosťou väčšiny návrhov smerovaných na súd. V prípade sporov o zaplatenie peňažnej čiastky je hodnota súdneho poplatku v súčasnosti 6% z hodnoty sporu (minimálne však 16,50 Eur, maximálne 16.596,50 Eur), nie však z hodnoty príslušenstva. Ak Vám preto odporca dlží 1.000 Eur na nesplatenej faktúre a ďalších 500 Eur na úrokoch, zaplatíte súdny poplatok vo výške 6 % z 1.000 Eur.
    Naposledy upravil Zita5 : 22.08.14 at 05:56

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    podať návrh na platobný rozkaz
    jajagaja to môžem aj sama, alebo mám zájsť za neakým právnikom aby mi ho spísal a podal na súd?
    Dáša_ môžeš skúsiť aj sama, ak si trúfaš
    jajagaja Ak takto oželiem jednu nevyplatenú faktúru, potom druhu....tak kam smerujem , pracovať a nič neinkasovať a svojmu dieťaťu poviem , choď sa napásť? To už v tomto štáte nieje žiadne spravodlivé právo na strane pracujúceho človeka?
    Zita5 To by sme chceli veľa ohľadom spravodlivosti.Ja mám prípad , kedy odberateľ neuhradil ani na základe platobného príkazu , exekúcii sa vyhýbal a už je na druhom svete , exekúcia stále ešte trvá a ja dnes uvažujem, že sa musím obrátiť na právnika čo s tým, aby ma exekútor nezaťažil nejako pálkou .Práve preto som Vám vyššie písala a len to čo vychádza z mojich osobných skúseností .Mne vymáha exekútor pohľadávku od roku 2006 , v roku 2010 povinný zomrel a už je rok 2014 , ešte stále to nie je ukončené .

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Ja by som navrhla najprv mimosúdne riešenie. Pokiaľ dlžník nereaguje ani na výzvu, je možnosť podať návrh na súd na vydanie platobného rozkazu.

    V týchto (faktúrových) prípadoch, trovy konania neplatí navrhovateľ (komu dlžia), ale odporca, ktorý je zaviazaný súdom k zaplateniu svojho dlhu a tiež všetkých trov konania.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jajagaja dĺžník nepreberá žiadnu poštu, oslovila som ho už takýmito výzvami spísané laicky doma na pc /samozrejme bez právnika/ list sa mi vráti späť.
    jajagaja navyše , sme sa bavili s konateľom po telefóne a neustále ma klame, vraj už poslal ale na zlý účet....potom je na dovolenke, potom niečo ma účtovníčka....vodí ma za nos a robí si zo mńa iba posmech .
    misoft Hele - už sa s nim ani nebav! Neposlal, tak neposlal - veď on pošle a veľmi rád, až mu príde lajstro s úradným štempľom a modrým pruhom.....
      zbaliť

    čo robiť ak mi nechcú vyplatiť faktúru za odpracovanú robotu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.