Zavrieť

Porady

Priemer pre náhrady a úkolová mzda

Ako sa vlastne počíta priemer pre náhrady? Ja som zatial bral všetky OH včítane nadčasov a delil som nimi odpracované koruny okrem príplatku za nadčas. Teraz mi tu jeden tvrdí, že mám brať len OH bez nadčasov a aby som vylúčil mzdu za nadčas. To by som dokázal v prípade mesačného platu alebo časovej mzdy, keď vieme vyčísliť mzdu za nadčas. Ale čo by som mal robiť v prípade úkolového pracovníka, ktorého mzdu dostanem jednou sumou a nemám ani potuchy, koľko z toho odviedol počas práce nadčas?

Je jasné, o čo ide - keď sa zmenší počet hodín, výsledný priemer bude vyšší, lebo značnú časť zárobku tvoria odmeny, u ktorých nikto ani nespomenul, že by boli za nadčasy.

Ako teda rátať primer pre úkolárov? Ktorý program to robí dobre?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Priemer zisťuješ zo zúčtovanej mzdy a odpracovaných hodín v rozhodnom období. Teda spočítaš všetko čo dostal za prácu (mzda, príplatky, odmeny...) a vydelíš skutočne odpracovanými hodinami (vrátane nadčasu).

    JNOVAK je offline (nepripojený) JNOVAK

    JNOVAK
    Ďakujem, ale môžeš mi povedať, v ktorom zákone to takto nájdem, lebo ten chlap mi mával pred nosom zákonom o mzde niekedy z 1990 a tam skutočne boli hodiny bez nadčasov. Ď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JNOVAK
    Ďakujem, ale môžeš mi povedať, v ktorom zákone to takto nájdem, lebo ten chlap mi mával pred nosom zákonom o mzde niekedy z 1990 a tam skutočne boli hodiny bez nadčasov. Ď.
    Je to ZP § 134 Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely.
    Zákon o mzde už nie je v platnosti.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    JNOVAK
    ... lebo ten chlap mi mával pred nosom zákonom o mzde niekedy z 1990 ...
    Zákon číslo 1/1992 Zb. o mzde, odmene za pracovnú pohotovosť a o priemernom zárobku bol zrušený zákonom číslo 311/2001 Z.z. Zákonník práce ku dňu 1.4.2002. Zrušovacie ustanovenie sa nachádza v §255 bod 4 Zákonníka práce.
    Naposledy upravil endrju : 19.10.06 at 12:11

    Priemer pre náhrady a úkolová mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.