Zavrieť

Porady

dobrovolné zdravotné poistenie

Dobrý večer prajem. Potrebujem poradiť ako to je s dobrovolným poistením. Môžem kedykoľvek meniť výšku vymeriavacého základu ? Ak som platila tento rok s najnižšieho vymeriav.základu a chcem si teraz zmeniť na najvyšší ale len do konca rešte tohto roka. Od 1.1.2008 by som si zase znížila na najnižší. Ide mi o to aby mi vyplatili ošerku s najvyššieho vymer. základu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to by si musela zrušiť terajšie DNP a prihlásiť sa nanovo. Plus k tomu ešte novela od 1.1.2008 je podstatne reštriktívna.

    fifik je offline (nepripojený) fifik

    Marcela fifik
    Priznám sa som tu prvýkrát. Len dnes som sa zaregistrovala a ešte neviem presne kde a čo a ako.

    fifik je offline (nepripojený) fifik

    Marcela fifik
    KEJKA Pozri príspevok
    to by si musela zrušiť terajšie DNP a prihlásiť sa nanovo. Plus k tomu ešte novela od 1.1.2008 je podstatne reštriktívna.

    Nerozumiem aká je tá novela. Prosím o bližšie info. Ďakujem.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    fifik Pozri príspevok
    Nerozumiem aká je tá novela. Prosím o bližšie info. Ďakujem.
    Nájdite si zákon č.555/2007 Z.z. (ak nie je na Porade, tak na www.zbierka.sk)

    To je tá novela.

    katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

    mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac katkapekly
    fifik Pozri príspevok
    Priznám sa som tu prvýkrát. Len dnes som sa zaregistrovala a ešte neviem presne kde a čo a ako.
    Ak potrebuješ nejakú info, skús si dať najprv vyhľadávanie a zobrazia sa Ti témy, je tu toho kopa o OČR, určite nájdeš, čo potrebuješ, a ak nie, tak v príslušnej téme zadaj svoju otázku.

    fifik je offline (nepripojený) fifik

    Marcela fifik
    Dobré ránko všetkým prajem !
    Chcela by som poprosiť o radu: celý rok 2007 som bola DNP s najnižšieho VZ. 31.12.2007 som sa odhlásila a 1.1.2008 som sa znovu prihlásila ako DNP z najvyššieho VZ. Ošetrovné na dieťa mi budú počítať s ktorého VZ? Dobre som urobila keď chcem dostávať s najvyššieho VZ. Ak nie poraďte mi prosím. Som SZČO a platím si aj povinné poistenie. Ďakujem Vám pekne.

    ickom je offline (nepripojený) ickom

    krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac ickom
    OČR Ti vyplatia podľa toho, aký základ si mala v čase, keď si na OČR bola.
    Mimochodom z koho - čoho sa píše so "Z" a s kým - čím so "S". Bola som s dcérou (s kým , čím) Dostanem z ošetrovného (z koho, čoho)...
    Nehnevaj sa, ale niekedy gramatiku jednoducho opraviť musím...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ickom Pozri príspevok
    OČR Ti vyplatia podľa toho, aký základ si mala v čase, keď si na OČR bola.
    ...
    Nuž nie je to tak... Ak si zrušila DNP a znova sa prihlásila na DNP - dávky ti budú počas prvých 26 týždňov počítať z VZ 8100.- Sk (bez ohľadu na to, či platíš z VZ 8100, 10 tis, alebo 28 tis)
    Ak platíš aj ako SZČo... - rozhodným obdobím pre zistenie VZ bude rok 2007
    Vypočet je z každého poistenia zvlášť a dávka sa vypláca spolu (úhrn) z obidvoch poistení.
    pripomínam, že treba od lekára 2 originály OČRky

    V názve témy je ale "zdravotné poistenie"

    fifik je offline (nepripojený) fifik

    Marcela fifik
    Ďakujem pekne za odpoveď. Nehnevám sa za opravu gramatiky - poznám ju bol to môj oblúbený predmet ale keď sa ponáhľam v písaní tak si niekedy nevšimnem čo napíšem. Ale budem si dávať pozor aby to nevyzeralo že ju neovládam. Ešte raz ďakujem.

    fifik je offline (nepripojený) fifik

    Marcela fifik
    Aj tebe ďakujem za odpoveď. V roku 2006 posledný mesiac som sa prihlásila ako DNP z najvýššieho VZ a platila som aj ako SZČO a vyplatili mi ošerku na dieťa len z najvyššieho VZ v DNP. V januári 2007 som si ho znížila na minimum. Ale celý rok 2007 mi vyplácali s najvýššieho VZ. Koncom roka 2007 som to už nestihla zmeniť. Tak som sa bola aspoň 31.12.2007 odhlásiť ako DNP. Ako SZČO si však stále platím. K 1.1.2008 som sa prihlásila z najvýšším VZ. Dokedy si to mám platiť aby som dostala ošerku v tomto roku najvyššiu?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Keď si to nestihla v decembri, teraz budeš ošetrovné poberať vyššie až po uplynutí 26 týždňov. A VZ nechať vyšší = rozdiel maxima a VZ, čo platíš ako SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.