Zavrieť

Porady

výpočet novej dovolenky

Dobry den, prosím vás o radu pri výpočte novej dovolenky.Som učitelka moment. na MD, do prace sa po troch rokoch MD+RD vraciam 27.7.2015, do septembra si budem čerpať staru dovolenku a naša mzdárka mi vypočítala novú dovolenku 25dni(zo 45dni) ktoré si možem čerpať po odpracovaní 60 dní. Je to pravda, že z novej dovolenky mám nárok iba na 25 dní(zo 45dni) do konca roka? Kamaratka ked sa vrátila z MD mala nárok na 35dní (zo 45).novej dovolenky, prosím vás ako to vlastne je? Dakujem pekne za odpoved.
9 komentárov     zbaliť
veronikasad doplň presné obdobia materskej a rodičovskej dovolenky a dátum nástupu do práce v roku 2015
veronikasad "starej" dovolenky ti kolko mzdárka vypočítala ?
arpisko nastup na MD 3.7.2012 do 26.2.2013(MD),od 27.2.2013 RD až do 26.7.2015 nastup do práce 27.7.2015
pred nastupom na MD som si vyčerpala 43 dní dovolenky
mzdárka mi vypočítala "staru" dovolenku 5 dní...+ 25 dní novej (po odpracovaní 60 dní)....je to správne prosím?...Dakujem
veronikasad Pred nástupom na MD si čerpala celú dovolenku za rok 2012 ? Vznikol ti nárok na 45 dní, ak si nebola na PN-ke viac ako 100 prac.dní..
Za rok 2013 ti vznikol nárok na 1/12 ročného nároku (MD trvala 41 prac.dní) = 4 dni
arpisko Ano, čerpala zostali mi tam len 2 dni, ja som v podstate mala isť na PN, ale mzdarka mi vravela že môžem si môžem čerpať tak som si vyčerpala.Skor tá nova sa mi nepozdáva 25 dní?Vravela mi, že z novej mam narok na 25 dní akodpracujem 60 dní..do konca roka....Dakujem pekne za pomoc
veronikasad Krátenie novej dovolenky nie je v súlade so Zákonníkom práce
arpisko to naozaj, môžem s týmto argumentovať?....a to mam narok na celu dovolenku? 45 dní?
veronikasad spýtaj sa mzdárky ako k nároku 25 dní prišla. Správny výpočet máš v komentári pod príspevkom od tweety = krátenie o 3/12 ročného nároku (za predpokladu, že odpracuješ 60 dní, do čoho sa počíta aj čerpanie dovolenky)
arpisko o.k. diky moc tak som zvedavá čo mi povie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zákonník práce

    § 109
    Krátenie dovolenky

    (1) Zamestnancovi, ktorý splnil podmienku odpracovania aspoň 60 dní v kalendárnom roku, za ktorý sa dovolenka poskytuje, môže zamestnávateľ krátiť dovolenku za prvých 100 zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu a za každých ďalších 21 zameškaných pracovných dní rovnako o jednu dvanástinu, ak v tomto kalendárnom roku nepracoval z dôvodu

    b) čerpania rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 2,
    arpisko to znamená, že zo 45 dni dovolenky je to kolko dní?
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arpisko za tento rok som bola na RD od januára -do 26.7.( čo je 147 prac. dní).......ked odpracujem 60 dní tak budem mať nárok na kolko dní dovolenky?.(zo 45 dni )...viete mi prosím poradiť
    Tweety Výpočet 45/12x9, krátenie o 3/12, takže ak správne počítaš, je to celkovo 34 dní.
    ivka70 Kratnie je o 1/12 za prvych 100 dni a o dalsiu 1/12 za kazdych 21 neodpracovnayc dni.
    Bez PN do konca roka by bolo kratenie rocneho naroku o 3/12.
    arpisko mne tiež vyšlo nejakých 34 dní, ale mzdárka mi vravela že to vychádza na 25 dní...tak som z toho jelen :-(
    Tweety Obráť sa na mzdárku s tým, že výpočet nie je správny.
    arpisko dakujem velmi pekne,skusim..,uvidim čo mi povie...
    Tweety uved jej paragraf krátenia
    arpisko prosím ťa velmi pekne môžeš mi poradiť, lebo mna už asi picne z tej dovolenky :-(...mzdárka mi uviedla, že novú dovolenku mi vypočítala : za odpracované dni- každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku jednu dvanastinu dovolenky ...co je podla jej výpočtov od augusta do decembra ...cca 5 mesiacov krat 3,5 =17,5 dna dovolenky Prosim,je tento jej vypočet správny?Dakujem
    Tweety nie,nie je správny, nie je to D za odpracované dni
    arpisko ja sa v tom vôbec nevyznám,,,,:-(...a s čím mám argumentovať prosím pomožeš mi? dakujem
    Tweety ZP od par. 100, krátenie máš par.109 aj v príspevku, dala som ti aj výpočet
    arpisko Dakujem, prosim ťa v tom výpočte je 12x9 čo? dakujem
      zbaliť

    výpočet novej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.