Zavrieť

Porady

výpočet nároku dovolenky

Dobrý deň/večer,

potrebovala by som poradiť:

zamestnanec pracoval u nás od 2.7.2007 do 21.9.2007 a má odpracované
7/07 21 dní + 3 soboty
8/07 22 dní + 3 soboty
9/07 14 dní + 2 soboty + 1 deň dovolenka

Na koľko dní dovolenky za celé obdobie práce má nárok????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    http://www.porada.sk/t58772-dovolenka.html

    Ak aký má vôbec nárok 20 alebo 25 dni.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 21.09.07 at 19:00

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mne vychádza 2/12 z ročného výmeru:

    pri 20 dni to je 3,5 dňa
    pri 25 dni to je 4 dni

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    má nárok na 20 dní

    nie je mi jasné, či sa do odpracových dní počítajú aj soboty, lebo inak nespĺňa podmienku odpracovaných 60 dní u zamestnávateľa.

    ak by sa počítali soboty, tak jej vychádza na celé obdobie 4,5 dňa dovolenky.
    ak sa počítajú ozaj len pracovné dni (t.j. pondelok-piatok), tak jej vychádzajú 3 (alebo 3,5?) dni dovolenky.
    Iveta Matlovičová
    Nakoľko zamestnanec nesplnil podmienku výkonu práce aspoň 60 dní v roku, vzniká mu nárok na dovolenku za odpracované dni: 21 + 22 +14 = 57 dní, teda nárok za každých 22 odpracovaných dní - 2/12 z ročného nároku teda 3,33 po zaok. 3,5 dňa. Z príspevku nie je zrejmé, aký úväzok má zamestnanec, či má rovnom. alebo nerovn. rozvrhnutý prac. čas. Ak sa v sobotu jednalo o prácu nadčas, tá, podľa mňa, nemá vplyv na výpočet nároku na dovolenku.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Fronco Pozri príspevok
    Nakoľko zamestnanec nesplnil podmienku výkonu práce aspoň 60 dní v roku, vzniká mu nárok na dovolenku za odpracované dni: 21 + 22 +14 = 57 dní, teda nárok za každých 22 odpracovaných dní - 2/12 z ročného nároku teda 3,33 po zaok. 3,5 dňa. Z príspevku nie je zrejmé, aký úväzok má zamestnanec, či má rovnom. alebo nerovn. rozvrhnutý prac. čas. Ak sa v sobotu jednalo o prácu nadčas, tá, podľa mňa, nemá vplyv na výpočet nároku na dovolenku.
    Fronco, chcem len upresniť, že od 1. 9. 2007 vzniká nárok na dovolenku za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.
    Iveta Matlovičová
    áno, ďakujem za upozornenie, ešte sa mi to číslo nevrylo do pamäte, ale i tak výpočet zostáva tých 3,5 dňa

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    ide o predavačku - pracovala počas pracovných dní 8 hod/deň a v soboty 3 hod/deň. ale keď teraz nad tým rozmýšľam, tak soboty sme účtovali ako nadčasy, takže tieto sa asi nezapočítajú.
    a s tým výpočtom som to myslela presne tak, ako napísal Fronco. za každých 21 odprac.dní 1/12 dovolenky.

    JUDDIT je offline (nepripojený) JUDDIT

    JUDDIT
    prosím kontrolujte ma, zamestc robil od 19.06,2006 do 15.11.2006 koľko dní mal nárok na dovolenku?
    nárok má na 5 týždňov mal absenciu 2 dni s krátením dovolenky 3 dni,
    odpracoval 101 prac.dní, 5 dní čerpal dovolenku.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    JUDDIT Pozri príspevok
    prosím kontrolujte ma, zamestc robil od 19.06,2006 do 15.11.2006 koľko dní mal nárok na dovolenku?
    nárok má na 5 týždňov mal absenciu 2 dni s krátením dovolenky 3 dni,
    odpracoval 101 prac.dní, 5 dní čerpal dovolenku.
    Takže, nárok na dovolenku má len za celé odpracované mesiace. V tomto prípade 7-10/2006, čiže za 4 mesiace. 25/12*4 = 8,5 dňa je jeho nárok na dovolenku za rok 2006. Keďže má 3 dni kártenie za absenciu, zostáva 5,5. Ak si 5 dní vyčerpal, zostáva 0,5 dňa dovolenky.

    výpočet nároku dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.