Zavrieť

Porady

Môže moja sestra nasťahovať k sebe bývalého manžela do zdedenej polovice domu,napriek môjmu nesúhlasu?

Bývalý švagor,niekoľkonásobne trestaný si znovu obkrútil okolo prsta moju setru.Ten v minulosti terorizoval celú našu rodinu,dokonca aj fyzicky.Ona si ho chce nasťahovať k sebe,že sa polepšil.Dom je malý,trojizbový+príslušenstvo,s priechodnými izbami.Pre mňa je to neakceptovatelné.Ťažko sa dá určiť rozdelenie na polovice. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Z čisto pragmatického hľadiska:
    Navrhni im uzavretie nájomnej zmluvy na Tvoju polovicu domu s platbou minimálne mesiac dopredu. Ak nebude exšvagor súhlasiť, nech si hľadá podnájom zadarmo inde...
    Naposledy upravil Oliwa : 08.11.15 at 09:38

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    O hospodárení so spoločnou vecou (napr. užívanie) sa rozhoduje hlasovaním podľa veľkosti podielov. Rozhodnutie spoluvlastníka, ktorý nemá väčšinu, nepostačuje.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Otázka má viac rovín.

    Každý so spolumajiteľov má svoje práva a aj povinnosti...tzv. ideálne spoluvlastníctvo
    http://ficek.sk/podielove-spoluvlastnictvo.html

    Jeden spolumajiteľ môže dať druhému návrh na odkúpenie...za primeranú odplatu.

    Ak je situácia nezvládnuteľná, je možné podať návrh na vysporiadanie na príslušný súd.

    Nepolepšiteľne polepšený bude buď akceptovať pravidlá alebo sa pôjde ubytovať na štátne trovy.

    Ale aj tak predpokladám, že info nie je úplné.
    Naposledy upravil buchač : 08.11.15 at 09:52

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK aj jej patrí časť domu, tak samozrejme môže. Aj bez tvojho súhlasu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter Chládek Ako som spomenul,dom je malý,nedá sa určiť polovica a polovica.Stále by musel prechádzať cez moju časť.
    Tweety ale ona môže o svojej časti- podiele rozhodovať, ak tam nebývaš, daj svoj podiel do nájmu
    dmc pravdepodobne nehnutelnost nemate rozdelenu na casti ale mate svoje podiely na nehnutelnosti - napriklad 1/2 - to znamena ze ste spolumajitel 1/2 kazdeho metra stvorcoveho.
      zbaliť

    Môže moja sestra nasťahovať k sebe bývalého manžela do zdedenej polovice domu,napriek môjmu nesúhlasu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.