Zavrieť

Porady

Prihlasujem dohodára evidovaného na úrade práce do ZP? DoČ, pravidelný príjem , výkon podľa potreby.

Dobrý deň, klient sa stal zamestnávateľom a akási som z toho vytočená. Mne to vychádza tak, že evidovaný na UP sa nemusí prihlasovať do ZP a teda ani platiť za neho odvody do ZP. Len sa mi to nezdá preto prosím o radu.
Ďakujem


PÍŠEM TU, LEBO NEVIEM KDE MÁM PÍSAŤ ODPOVEĎ.
NAŠLA SOM TO V OBERONE, JE TO UPLNE SUPER. MYSLÍM PROGRAM OBERON.
Zákon nekomentujem, lebo je zbytočné.
SRDEČNÁ VĎAKA ZA POMOC.
Naposledy upravil IvetaH : 06.05.14 at 17:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    áno prihlasuješ, podľa novely zákona od 01.01.2013 sa platia odvody do ZP aj z dohôd

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak dohodár nepracuje 5 dni v týždni, teda pracuje len podľa potreby, tak ho do ZP prihlásiš a odhlásiš len na konkrétne odpracované dni. To môžeš urobiť aj v posledný deň v mesiaci, na základe dochádzky.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anika nesúhlasím, že to stačí v posledný deň v mesiaci, lebo prihlásiť do ZP na konkrétny deň sa dá len do 8 kalendárnych dní, napr. v Dôvere sa to neskôr už nedá ( myslím elektronicky).
    na posledný deň v mesiaci sa prihlasuje, len keď nebolo vopred dohodnuté, v ktoré konkrétne dni bude pracovať.
    mondes A ja som prihlasovala dohodárov v posledný deň a všetko prebehlo ok. Aj do Dôvery, Union a VšZP.
    anika ale asi len na posledný deň nie, alebo sa Vám dalo prihlásiť aj spätne povedzme na 2. deň v danom mesiaci?
    mondes Normálne, napr. za marec som prihlásila niekedy 30.3.2014 na celkovo odpracované dnni za marec.
    cacka Ja posledný deň ani nestíham, keďže dochádzku dostanem veľakrát až okolo 10-teho nasledujúci mesiac. Tak posielam až potom hromadné oznámenia za odpracované dni a doteraz to prechádzalo v pohode...
      zbaliť
    IvetaH Dík za reakciu, len ja neviem, čo sa tým zmení. Aj tak ich budem musieť prihlásiť len na odpracované dni. A platiť v skutočnosti ich bude aj tak mesačne, iba si to skomplikujem.
    pavol54 platí sa až po ukončení a vyplatení a neviem to nájsť ale vraj sa započíta do posledných dní ako celok

    Prihlasujem dohodára evidovaného na úrade práce do ZP? DoČ, pravidelný príjem , výkon podľa potreby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.