Zavrieť

Porady

Logia ako súčasť kuchyne a vytápanie od suseda

Dobrý deň. Chcem sa spýtať či by niekto nevedel poradiť ako sa dá riešiť nasledovný problém.

Kúpil som byt ktorý má kuchyňu a logiu spojenú. Problém je ale ten že keď prší na logiu ktorú má sused nadomnou tak mi to preteká ku mne a rozmáča mi to stierku ktorá potom opadáva. Neviete niekto ako by sa dal daný problém riešiť. Nie sú na to nejaké paragrafy akože ma sused vytápa? ... proste potrebujem nájsť na to nejaké riešenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Kupil si si okrem bytu aj problem.
    Mal na tuto prestavbu predavajuci stavebne povolenie a suhlas spoluvlastnikov so zmenou fasady? Ak ano, narokuj si opravu z FO.
    ( predpokladam ale ze je to vsetko ,,po nasom,, bez papierov a logia je uzavreta oknami ktore vobec nezapadaju do povodneho vzhladu domu).
    Pri povodnom stave by tiekla voda na tvoju logiu, odvetrala by sa a povodna kuchyna by bola sucha. Necakaj ze susedia daju suhlas na opravu z FO. Mozes maximalne len poprosit suseda aby ti dovolil opravu na jeho logii za tvoje peniaze. A ak tam ma dlazbu tak po oprave izolacie aj polozenie novej dlazby

    Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

    Genesis.SVK
    Predavajúci a realitka mi povedali že na to že si spojili kuchyňu s logiou netreba stavebne povolenie.

    Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

    Genesis.SVK
    a neda sa to nejak odizolovat z mojej strany? .. napr ze by sa miesto klasickej stierky na to naniesla nejaka ina na ten strop ktora by tu vodu neprepustila ?

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Realitke aj predavajucemu islo len o ich peniaze .
    Teoreticky sa to da odizlolovat aj ,,od teba,, az nato ze ti voda potom nebude stekat zo stropu ale bude vyvierat na podlahe

    Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

    Genesis.SVK
    nevie ešte niekto nejak poradiť ako by sa to dalo riešiť ? proste zo susedovej logie nadomnou na ktorej ma dlažbu mi preteká voda na moju logiu ktora je sučasť kuchyne a je normalne vystierkovana a teste pri okne mi to rozmáča stierku že ako sa to dá riešiť pretože sused nadomnou je dosť problematický a nedá sa s ním nejak dohodnúť. Nejde o nejaké veľke množstvo vody jedná sa o asi 3 rozmočené flaky o veľkosti asi 20 cm2.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Sused má zle vyspádovanú loggiu - sklon k stene (malo by to byť smerom k hrane loggie). Ak už nič iné, nech sused utesní problematické miesto aspoň silikónom, aby voda nezatekala pod jeho dlažbu. A bude musieť potom utierať.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    ,,Sused má zle vyspádovanú loggiu - sklon k stene (malo by to byť smerom k hrane loggie). Ak už nič iné, nech sused utesní problematické miesto aspoň silikónom, aby voda nezatekala pod jeho dlažbu. A bude musieť potom utierať,,.


    Zatekat moze aj cez sparovacku nielen na okrajoch. Hlavny problem ale bude v tom ze je vraj sused problematicky. Mozno este ako nasledok vztahov v dome po povodnom vlastnikovi ?
    Naposledy upravil felix1 : 28.05.11 at 21:17

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ..tu ti pomôže len sused, takže sa obrať na neho s prosbou.., možno to zaberie..

    Logia ako súčasť kuchyne a vytápanie od suseda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.