Zavrieť

Porady

Pokladňa RO

Trochu ma tu doplietli diskusie k pokladni. V podnikateľskom uct som účtovala výber z účtu do pokladne ako dotáciu, resp. doplnenie pokladne takto podľa dokladov: 261/221, 211/261. Nie je možné toto isté aplikovať aj v RO obce - ZŠ s pridaním kvalifikácie??
Usporiadat
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

- výber hotovosti z výdavkového rozpočtového účtu do pokladne MD 261 / D 222+Rk (EK 637 030)

- príjem hotovosti do pokladne MD 211 / D 261
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Účtovanie v pokladni som zatiaľ robila tak, že ku každému výdavku som urobila zúčtovanie so zriaďovateľom (354/691) a ku každému nákladu zúčtovanie so ŠR /357/693) podľa toho, či šlo o originálne alebo prenesené kompetencie. Teraz ma zmiatla literatúra - tam je postup taký, že pri výbere peňazí z účtu do pokladne sa urobí zúčtovanie vyberanej sumy so zriaďovateľom. Následne sa realizujú výdavky (už bez zúčtovania trasferu). Robíte to tak? Ja mám z pokladne hradené aj originálne aj prenesené kompetencie a neviem si to takýmto spôsobom predstaviť.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Poraďte, prosím. Môžem účtovať výber peňazí z výdavkového účtu do pokladne 211/261, 261/222 s EK. Výdavky na originálne i prenesené kompetencie podľa dokladov a mesačne zúčtovať 357/693 a 354/691???
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Asi hej. Ja si to ale budem zúčtovavať priebežne pri vzniku nákladu alebo výdavku, podľa toho, či ide o OK alebo PK, aby som sa v tom nestratila..ale myslím, že to kľudne môžeš zúčtovať raz mesačne.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Ďakujem. Myslím, že ak tých položiek v pokladni nie je tak strašne veľa, dá sa to aj mesačne. ja len neviem, či nemusím nejako zúčtovávať ten výber z pokladne. Účtovníctvo RO totiž len preberám, robila som len podnikateľské, tak sa teraz učím a zvykám na RK a EK. Práve ma pletú rôzne vaše diskusie o rozúčtovávaní cez 222......./222......... a to pri pokladni. Tomuto nerozumiem. Poradí niekto??
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Možno takto na príklade Ti to bude zrozumiteľnejšie.
(V príklade je použitý bežný transfér)

Dotácia pokladne z VU 261/222+RK(637030)
Príjem hotovosti do pokladne 211/261

Úhrada z pokladne
napr. kan.potreby 501A/211
zároveň /222+RK(633006)
zároveň /-222+RK(637030)
zároveň zaúčtujem výnos
napr. z BT 354/691

Nevystavujem ID na zúčtovanie BT ale pri takomto zápise mám všetko pri úhrade z pokladne.



Pekný deň
0 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Ja účtujem pokladňu na konci mesiaca za celý mesiac. Aj mi to takto vyhovuje.
0 0
pipa1 pipa1

pipa1 je offline (nepripojený) pipa1

V novembri na školení nám bolo povedané, že rozpočtové organizácie, zdôrazňujem rozpočtové, majú používať účty 224-účet štátnych rozpočtových prímov a 225-účet štátnych rozpočtových výdavkov, preto ma vaše príspevky trochu prekvapili, keď udávate učet 222, ktorý je určený príspevkovým organizáciám????
t.j.
dotácia pokladne 211/261
261/225
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

POZOR, rozpočtové organizácie ŠTÁTU používajú účty 224 a 225 a nie rozpočtové organizácie obcí a VÚC. Tie používajú účty 222 a 223 !
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

pipa1 Pozri príspevok
V novembri na školení nám bolo povedané, že rozpočtové organizácie, zdôrazňujem rozpočtové, majú používať účty 224-účet štátnych rozpočtových prímov a 225-účet štátnych rozpočtových výdavkov, preto ma vaše príspevky trochu prekvapili, keď udávate učet 222, ktorý je určený príspevkovým organizáciám????
t.j.
dotácia pokladne 211/261
261/225

Účet 222 - výdavkový rozpočtový účet, majú používať RO zriadené obcou a VUC. (príspevok 7 platí)

A bola si naozaj na školení pre RO zriadené obcou a VUC ?

Pekný deň
Naposledy upravil bef : 26.03.08 at 11:45
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Ďakujem, Bef, pomohlo mi to. Tiež som sa rozhodla postupovať takým spôsobom, nerobím ID ku každému dokladu. Rovnako to riešiš aj pri vzniku nákladov - myslím zúčtovanie so ŠR (357/693) a netvoríš ku každému ID? Aj pri výnosoch a predpise odvodu príjmov? (napr. kreditné úroky)
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

kunkelovaa Pozri príspevok
Ďakujem, Bef, pomohlo mi to. Tiež som sa rozhodla postupovať takým spôsobom, nerobím ID ku každému dokladu. Rovnako to riešiš aj pri vzniku nákladov - myslím zúčtovanie so ŠR (357/693) a netvoríš ku každému ID? Aj pri výnosoch a predpise odvodu príjmov? (napr. kreditné úroky)
Aj pri zúčtovani so ŠR je to to isté. Čo sa týka odvodu príjmov zatiaľ budem vystavovať ID_predpis odvodu (po dohode zo zriaďovateľom) len raz za štvrťrok pri odvode príjmov, ale asi až čas ukáže či to bude takto dobre.

Pekný deň
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Rubrika Pozri príspevok
Ja účtujem pokladňu na konci mesiaca za celý mesiac. Aj mi to takto vyhovuje.
Ahoj Rubika. Zaujalo ma , že účtuješ pokladňu na konci mesiaca za celý mesiac. AK môžeš napíš mi ako to robíš. Ďakujem.
0 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Ahoj. Ja účtujem rozpočtovú organizáciu zriadenú VÚC. Aj ty ?
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ja tiež účtujem pokladňu raz za mesiac. Ale na to máme každý svoj systém.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Rubrika Pozri príspevok
Ahoj. Ja účtujem rozpočtovú organizáciu zriadenú VÚC. Aj ty ?
Ja účtujem rozpočtovú organizáciu zriadenú obcou.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ja to robím takto: V pokladničnej knihe mám všetko rozpísané, zrejme takisto ako aj ty. Na konci mesiaca ju vezmem, zrátam si všetky príjmy a výdavky (samozrejme, oddeľujem si čo sa ako účtuje), napr. spolu cestovné príkazy, spolu poštovné... a na jednom doklade to takto zaúčtujem.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Vďaka za typ.
0 0
sulejka2 sulejka2

sulejka2 je offline (nepripojený) sulejka2

podľa mňa je účtovanie pokladne jedným dokladom na konci mesiaca úplne nesprávné!!....ako dodoržíš vecnú a časovú súvislosť so vznikom nákladu alebo výdavku, podľa toho aký zdroj financovania použiješ?!?!?....veď Ti predsa všetky náklady nevznikli naraz až v posledný deň mesiaca, alebo tiež ani výdavky na ten ktorý druh (poštovné, cesťáky atď) Ti nevznikli iba v tento posledný deň!!......naša metodička vyslovene zakázala používať tento spôsob účtovana pokladne a ja s ňou plne súhlasím, ja napr. od 97 roku účtujem každý pokl.doklad samostatne...
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Účtovné obdobie - čiže kalendárny rok beriem ako celok, nie mesiace alebo dni.Preto to až také nesprávne nie je.Podľa mňa. Tak to robila moja predchodkyňa, tak to robím ja a kontrolórka mi tiež ešte nepovedala, že je to zle.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať