Zavrieť

Porady

3 komentárov     zbaliť
Mila123 nehnuteľnostií? alebo čo je predmetom odhadu?
kristina306 ano nehnuteľnosť
kristina306 odhadca vyslovene pre banky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Živnostenský zákon

    § 3

    (1) Živnosťou nie je:

    d) činnosť pri výkone povolaní

    4. znalcov a tlmočníkov,7)




    pozri aj zákon 382/2004 Z. z. o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    kristina306 a čo k tomu potrebujem, keď nie živnosť, na základe čoho budem oprávnená vykonávať odhady?
    avalik a uz si pozerala ten zakon o znalcoch?
    buchač Začatý I. ročník masmediálnej komunikácie Horná - Dolná ....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    http://www.minv.sk/?znalec-tlmocnik-prekladatel-1

    http://wwwold.justice.sk/wfn.aspx?pg...=l5/ztpfaq.htm

    Ako sa môžem stať znalcom?
    Znalcom sa môže stať každá osoba, ktorá o to požiada Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky a v žiadosti zdokladuje splnenie podmienok vymedzených v § 5 zákona č. 382/2004 Z. z. o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch:
    a) je spôsobilá na právne úkony v plnom rozsahu,
    b) je bezúhonná,
    c) získala vzdelanie v odbore, ktorý je predmetom písomnej žiadosti o zápis,
    d) skončila osobitné vzdelávanie o spôsobe výkonu činnosti podľa tohto zákona (ďalej len odborné minimum),
    e) vykonáva prax v odbore, ktorý je predmetom činnosti, v trvaní najmenej päť rokov a v prípade znalcov najmenej sedem rokov,
    f) zložila skúšku z odboru alebo odvetvia, ktoré je predmetom žiadosti o zápis a ktorou preukazuje svoju odbornú spôsobilosť (ďalej len odborná skúška ),
    g) úspešne skončila špecializované vzdelávanie, ak ide o zapísanie do zoznamu pre odbor alebo odvetvie, v ktorom je takéto vzdelávanie ustanovené vykonávacím predpisom [§ 33 ods. 1 písm. b)],
    h) má materiálne vybavenie postačujúce na výkon činnosti v odbore alebo odvetví, ktoré je predmetom písomnej žiadosti o zápis,
    i) nebola v posledných troch rokoch právoplatne vyčiarknutá zo zoznamu podľa § 27 ods. 3 písm. d) alebo ktorej nebol uložený zákaz výkonu činnosti podľa § 27 ods. 3 písm. c),
    g) zložila sľub.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kristina306 ďakujem, toto som našla aj ja, len mi nie je celkom jasné, či tento zákon neupravuje podmienky vyslovene len pre "súdnych" znalcov, či to platí aj pre odhadcov v bankách
    ivka70 Banky vyuzivaju sluzby sudnych znalcov. Zvycajne maju par "predzmluvnenych", ale mozes vyuzit sluzby ktorehokolvek sudneho znalca.
    Na vytvorenie znaleckeho posudku k uveru je potrebne splnat vsetky podmienky sudneho znalca.
    Ice dive a je vôbec iný ako súdny znalec na odhad nehnuteľností??? podľa mňa nie, buď je znalec s okrúhľou pečiatkou a potrebnými skúškami a môže faktúrovať svoje služby, alebo je "znalec" typu rýchlovýkrm realitná kancelária oblek+gel vo vlasoch... a odhady robí podľa www.reality.sk na dobré slovo.... a na to aby sa dalo živiť ako odhadca, tak potrebuje vzdelanie v príslušnom fachu, mať prax a absolvovať skúšky
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Akú živnosť potrebujem, na vykonávanie činnosti znalca (odhadcu) pre banky ?
    kristina306 (Dnes 20:07) a čo k tomu potrebujem, keď nie živnosť, na základe čoho budem oprávnená vykonávať odhady?
    ...a čo tak vzdelanie , prax ...???
    kristina306 to mi je jasné, ale asi len tak vďaka praxi nebudem vykonávať odhad, ako sa mi zachce???

    Akú živnosť potrebujem, na vykonávanie činnosti znalca (odhadcu) pre banky ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.