Zavrieť

Porady

zalozenie zivnosti, predmet cinnosti

Dobry den, potreboval by som poradit ohladom viacerych veci pri zakladani zivnosti, dopredu dakujem.

Chcem zacat vyrabat ozdobne darcekove predmety k narodeninam, meninam a podobne (ozdobne pamatne knizky, flasa vina s ozdobnym predmetom na dhrdle, rodinny kalendar a pohladnice a podobne ).Chcel by som to robiť normálne doma (nie je to až také náročné, že by som potreboval nejakú dielňu).

- poprosil by som poradit aky predmet alebo predmety cinnosti si mam zvolit tak aby predmet cinnosti spadala pod volnu zivnost? Nemam ziadny aranzersky kurz a podobne.

- dalej by som sa chcel opytat, ci je za potreby si zriadovat prevadzku, ked to chcem robit doma, myslim ozdobovanie a vyrobu a nebudem prijmat ziadnych klientov, ale vyrobky a tovar budem dalej ponukat do maloobchodov?

- dalej by som sa chcel opytat ci potrebujem k tejto cinnosti registracnu pokladnu? Vyrobky a tovar nebudem predavat konecnemu spotrebitelovi, ale budem ich posuvat dalej do obchodov alebo mi staci fakturovat?

- posledna otazka :-)..ci potrebujem darcekove predmety osetrit stitkami napr. kde boli vyrobene a podobne - ked su nove vyrobky a nie len zdobene.


Velmi pekne dakujem za odpovede a pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    1. podla toho, z coho budes vyrobky vyrabat. do uvahy prichadzaju.
    a) výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva
    b) výroba výrobkov zo slamy, šúpolia, prútia, korku
    c) výroba výrobkov z papiera
    d) výroba jednoduchých výrobkov z kovu
    e) opracovanie kovu jednoduchým spôsobom

    2. nie

    3. nie

    4. neviem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Všetky uvedené veci vyrába veľa firiem, ktoré majú predmet činnosti "reklamná činnosť".

    zalozenie zivnosti, predmet cinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.