Zavrieť

Porady

Zdravotne pripoistenie

Dobry den.Chcel by som si nieco taketo dat urobit ale neviem ako to presne funguje a tak....za kazdu radu budem vdacny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    xxxpower2 Pozri príspevok
    Dobry den.Chcel by som si nieco taketo dat urobit ale neviem ako to presne funguje a tak....za kazdu radu budem vdacny
    Čo by si si chcel dať?
    Napíš, či si dobrovoľne nezamestnaný, alebo si SZČO a chceš RZZP.

    Napísal si veľmi málo informácii.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Skús sa obrátiť na niektorú už či zdravotnú alebo aj komerčnú poisťovňu a tam ti dajú asi najpresnejšie informácie.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Pojem zdravotné pripoistenie nemá oporu v žiadnom zákone. Ak ste zdravotne poistený na Slovensku, žiadne "zdravotné pripoistenie" na Slovensku nie je v súčasnosti možné.

    xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

    xxxpower2
    Ja som myslel tak ze dat sa pripoistit v pripade PN....teda ked budem na PN tak aby mi ta positovna doplatila rozdiel medzi PN a platom ci ako to je.....Jednoducho aby som nedostal iba smiesnych 50% platu ci kolko je to ale ze ta positovna mi to dorovna.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    xxxpower2 Pozri príspevok
    Ja som myslel tak ze dat sa pripoistit v pripade PN....teda ked budem na PN tak aby mi ta positovna doplatila rozdiel medzi PN a platom ci ako to je.....Jednoducho aby som nedostal iba smiesnych 50% platu ci kolko je to ale ze ta positovna mi to dorovna.
    To nie je zdravotné pripoistenie, to je poistenie straty na zárobku, ktoré si môžeš dojednať v komerčnej poisťovni spolu so svojim životným poistením.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Možno chceš niečo podobné....vyskúšaj.....


    Kolegyňa mi tlmočila ponuku pre úrazové poistenie, v poisťovni Deutscherring.sk

    , kde ponúkajú dennú dávku pri práceneschopnosti od 29.dňa.

    A keďže som sa nedočítala na ich stránke podrobnejšie informácie,tak som

    kontaktovala poisťovňu e-mailom, kde som zrozumiteľne napísala otázku.

    Prvá odpoveď bola charakteru, aké mám číslo poistky a keď som im oznámila,

    že chcem len informácie a nie som v ich poisťovni, vôbec mi neodpísali.

    Nechápem,

    prečo nepodajú dôkladné informácie, ak nemám možnosť ich prečítať na

    internete..

    otázka znela :
    Ak budem na PN 35 dní,za koľko dní mi bude vyplatené poistné plnenie.

    Keď som videla ich prístup k budúcim poistencom, tak ma prešla chuť si niečo

    začínať s touto poisťovňou.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dcéra má dojednané poistenie straty na zárobku počas PN-ky v A-SP.

    http://www.allianzsp.sk/zivot_zarobok
    Naposledy upravil veronikasad : 01.05.09 at 12:46

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ... tak predpokladám, že si myslel nie na zdravotné poistenie ... ale na nemocenské poistenie (v SP)
    Je možné sa dobrovoľne poistiť na nemocenské poistenie ( je to riadne poistenie, nie doplnkové - v prípade ak sa prihlásiš - stáva sa povinným..)
    Bližšie info nájdeš tu v témach o dobrovoľnom nemocenskom poistení a v témach a materskom... a samozrejme v Zák o soc poistení...
    Naposledy upravil Katy a R : 01.05.09 at 13:35 Dôvod: oprava na mužský rod

    xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

    xxxpower2
    Nie nie...ani jedno neni ono....Je to poistenie ktore si platis v dakej poistovni a ked ochories tak dostanes normalne marodku...co je cca dakych 50ˇ%...a ten zvysok ti doplati tato poistovna.....

    http://www.union.sk/poistenie-usleho-zarobku1.html

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    xxxpower2 Pozri príspevok
    Nie nie...ani jedno neni ono....Je to poistenie ktore si platis v dakej poistovni a ked ochories tak dostanes normalne marodku...co je cca dakych 50ˇ%...a ten zvysok ti doplati tato poistovna.....

    http://www.union.sk/poistenie-usleho-zarobku1.html
    .. tak niečo na ten spôsob ponúkajú aj iné komerčné poisťovne ... v rôznych variantách (či už pri úraze, pri nejakej dlhšie trvajúcej chorobe - mesačná výplata, denné odškodné počas hospitalizácie, denné odškodné počas liečenia ... ) Každá poisťovňa má svoje zmluvné podmienky... treba si vybrať podľa toho, čo potrebuješ...

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Produkt už máš...podobné som písala i ja o poisťovni Deutscherring...tento je zaujímavejší....zavolaj na linku, pošli mail...o informácie. ktoré potrebuješ vedieť.
    Naposledy upravil alla66 : 01.05.09 at 20:34

    xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

    xxxpower2
    Lebo som zvedavy ze ako to bude s vyplacanim.....a kedy mas narok na tu poistku...ci az po roku platenia ci ako...som im uz pisal tak som zvedavy....

    edu21 je offline (nepripojený) edu21

    edu21
    Na stránke poisťovne Generali Slovensko si pozri príklad takéhoto pripoistenie pre prípad PN, alebo hospitalizácie. Máš tam 2 varianty. Bola som sa nanho informovat na pobočke, je to celkom fajn, no mne nevyhovuje, pretože ja som chcela pripoistit len pre prípad rizikového tehotenstva a tam je plnenie, myslím že len 2 týždne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.