Zavrieť

Porady

Zaklady RD

Dobry den. Mam jednu otazku. Mam pozemok ktory je o cca 1m polozeny nizsie ako uroven cesty(ulice) moj zamer je taky ze ho zrovnam do roviny a zakladove pasy dam nad teran. postup ten isty ako pri zakladovych pasoch len s tym ze su nad terenom,pouzijem debnenie doka. potom klasicky dam dosku atd...a potom v priebehu stavby by som dosypal zeminu a vyrovnal (zakopal zakladove pasy...vyrovnal cely pozemok) len sa chcem spytat ci to ma vpliv na to ,ci dat do pasov aj armaturu alebo nie...dakujem za rady.. Podla mna to je takto jednoduchsie a lepsie mozem oddizolovat zaklady.
Usporiadat
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

nie som si isty ci spravne rozumiem, radsej to naskicuj. ale urcite to rob takto: odstranis cca 30-40cm zeminy, spravis zaklady, na to DT a potom si uz mozes dosypavat ako chces. armaturu do zakladov netreba, do DT hej.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

chandler Pozri príspevok
nie som si isty ci spravne rozumiem, radsej to naskicuj. ale urcite to rob takto: odstranis cca 30-40cm zeminy, spravis zaklady, na to DT a potom si uz mozes dosypavat ako chces. armaturu do zakladov netreba, do DT hej.
No presne tak to aj chcem urobit
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pokiaľ sa nejadná o zakladanie stavby na kopci tak ok.
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

220870 Pozri príspevok
Pokiaľ sa nejadná o zakladanie stavby na kopci tak ok.
nie ,nie je to na kopci je to rovina iba je ten pozemok "utopeny" cca o 1m.. Dam bednenie zalejem , takze cely zakladovy pas bude obnaženy..tak ho aj lahsie zateplym...ale zasa viac lozka budem musiet dat pod platnu ale uz to je asi jedno... ma to vyhody aj nevyhody... ak by som to mal teraz zanasat cele zeminou tak zasa chvilu potrva pokym si to sadne
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

musis kopat aspon tych 40 cm ako ti pisal chandler
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Zrovnajte terén a musíte ho zhutniť ťažkou cestárskou žabou.
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

nechcem mudrovat ale aky ma vyznam kopat 30-40cm??? ked aj tak som uz min. 1m pod terenom.vyrovnam pozemok a zhutnim zeminu pod podorysom dam lozko zhutnim, dam bednenie a mam ... Uz som videl tento postup..ale tykalo sa to zakladov pod energomosty...preto nevidim zmysel aby to nebolo aj pri tomto...podla mna postup ze zaveziem cely pozemok sa mi zda pracnejsi a potom zasa kopat do tej istej hlbky ako som teraz -1m...
0 0
Janyke Janyke

Janyke je offline (nepripojený) Janyke

Prepac mi potom moju odpoved ale naco si zalozil temu ked aj tak inu radu neberies a chces to spravit tak ako to mas uz skor premyslene a teda podla seba?
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

ja len cakam nejaky nazor preco by som to tak nemal robit...zatial som ho nedostal.... a nechcem to robit podla seba.... lebo tento postup som uz robil....ale pisal som ze nie pri zakladoch na RD
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Ale toto by si sa mal pitat svojho statika, co ti da stempel do projektu nie na fore. Mal som podobnu situaciu aj tak som musel kopat, kvôli tomu ze na povrchu je zem menej unostla a treba zakladat v rastlom terene, preto tych -40. Ked das dole ornicu to mas hned- 20
Naposledy upravil mendo933 : 06.05.12 at 08:08
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

odkopat ornicu ... ..s tym som aj ratal ....,len som to nechcel cele zavazat a zhutnovat a potom vykopavat ....tak este to prekonzultujem s tym statikom, ale aj tak viem z praxe ze aj nazory statikov sa rôznia....
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Ešte je jedna alternatíva, sprav na očistenom teréne a na fóliovej izolácii armovanú platňu, na nej domuruješ obvodové DT, doizoluješ XPS a fóliou a máš pivnice a ušetríš zavážanie, taký súkromný CO kryt.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ved preto som pisal aby si dal skicu ako si to predstavujes. tie rady co dostavas su skor vseobecne. naco kopat 40 cm? co chces mat dom zalozeny na travniku? zato ze si videl ako niekto spravil nejaku blbost tak ju budes opakovat?
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

nakres
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

pozemok
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

tak moj umysel je ten ze pod osadenim domu zrovnam zeminu na -1,2m urobim zakladove pasy tak ako sa ma akurat ze budu nad zemou. dam 2 rady dt a platna. (zaklad 0,9m+ DT 0,5m + platna 0,15m)zateplim zaklad a potom dodatocne vsetko zasypem zeminou.=takze mal by som byt cca 35cm nad terenom.
Naposledy upravil robertkozich : 09.05.12 at 11:27
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

tak to nie je dobre. najprv vykopes ryhy pre zaklady do zeme. budes musiet ist do hlbky tych 40cm - tam kde uz nebudes mat korene, travu a pod. zalejes to betonom. na to potom budes davat DTcka. a az na koniec budes dosypavat zeminu - v ziadnom pripade nie skor. zaklady aj DT musia byt vodorovne, ale mozes tam mat vyskove skoky.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

cize namiesto 2 radov DT (podla nakresu) budes mat 4 rady DT
Ta tvoja veta " zakladove pasy tak ako sa ma akurat ze budu nad zemou" je protirecienie, lebo tak sa to nema
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

mendo933 Pozri príspevok
cize namiesto 2 radov DT (podla nakresu) budes mat 4 rady DT
Ta tvoja veta " zakladove pasy tak ako sa ma akurat ze budu nad zemou" je protirecienie, lebo tak sa to nema
Co je na tom protirecenie: na urovni -1,2 alebo aj tych 1,4 ked odkopem -0,4m dam strkove lozko pod cely podorys ,zhutnim...dam doka debnenie( u zakladovych pasov je zemina ako debnenie) zalejem a postupujem dalej uplne normalne. Ja vychadzam aj z toho ze ak spravim normalne zakladove pasy alebo ak ich uz aj niekto ma a chce ich izolovat tak ich aj tak odkope...tak ? Na viacerych stavbach som videl tento postup ale nie u RD ale u inych stavieb ...Ci len ja som taky blazon? ze to tak chcem robit?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

no mozes to spravit aj tak, len platis za debnenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať