Zavrieť

Porady

Vymeriavacie zaklady

Dobry den, prosim poradte mi. Zamestnala som pracovnika od 22.10.04, t.j.pracoval 6 dní, hrubu mzdu mal 2 858,-Sk.Poistenie do zdrav.poistovne som pocitala z tohto zakladu,tak mi to urobil aj program.Nemala som dat zaklad 3 000,-Sk?Dufam,ze to je spravne.Dakujem za radu.
Este mam jeden problem. Mame pracovnika,ktory nastupil 18.11.04,t.j.9 prac.dní,hrubu mzdu mal 9570,-.Zaklad pre nemocenske poistenie mi program dal na 8815,-Sk,nakolko ma vysoku hrubu mzdu a maly pocet hodin.Neviem,ci mi to spravne vypocitalo.
Velmi pekne dakujem a prajem prijemny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Prvý problém - základ 2858 je OK, lebo požadovaný minimálny VZ na ZP sa kráti, ak bol nástup v priebehu mesiaca.

    Druhý problém.

    Max.možný VZ na nem.poistenie za celý mesiac november je 21548 Sk.

    Túto sumu vydelíme počtom kalendárnych dní, teda deleno 30 dní novembra = maximálny možný VZ na jeden deň novembra je 718,27 Sk.

    Maximálny možný VZ za odpracované obdobie vypočítame tak, že vynásobíme max.VZ pripadajúci na 1 deň počtom kal.dní - za 13 kal.dní od 18.11. do 30.11. je max.VZ 9338 Sk.

    Zarobil 9570 Sk. Vymeriavací základ mal byť 9338 Sk.
    (viď § 138 zákona 461/2003).
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 19.12.04 at 14:12

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Pretože v zákone 461/2003 sa používa pojem "deň" bez akéhokoľvek prívlastku (slová "kalendárny", "pracovný", "voľný" a pod. v zákone nenájdete).

    A "deň" bez bližšieho označenia je predsa každý jeden deň - teda kalendárny deň.

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    V pripade socialneho poistneho sa pri prepocte pomerneho vymeriavacieho zakladu vychadza z kalendaranych dni. Je tomu tak aj u zdravotneho poistneho?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Je tomu tak aj u zdravotného poistného.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.