Zavrieť

Porady

nadobudnutie - krádež tovaru

Dobrý deň,
prosím o radu ako postupovať.
Od prepracu som si dala doviezť tovar z Nemecka, počas prepravy bol kamión vykradnutý a moja dodávka nebola na Slovensko z tohto dôvodu dovezená kompletná. Faktúry od môjho dodávateľa mám na sumu 10.000 Euro (vrátane ukradnutého tovaru) - aj ich musím zaplatiť. Nedodaný tovar je v hodnote 2000 Euro.
Čo s DPH?
Mám vypočítať DPH na výstupe z kompletného tovaru, alebo len z fyzicky dodaného. A DPH na vstupe?
Škodu ktorá mi vznikla budem vymáhať od prepravcu.
Ďakujem za Vaše skoré reakcie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danielaz je offline (nepripojený) danielaz

    danielaz
    Nikto nepíše, tak mi aspoň poraďte, či idem nato správne :
    10 000 Eur - DPH na výstupe aj vstupe. 2000 Eur nárokujem od prepravcu (iba hodnotu tovaru, bez DPH).
    Myslím, že nadobudnutie by malo byť z celej hodnoty tovaru.
    Ďakujem

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    danielaz Pozri príspevok
    Nikto nepíše, tak mi aspoň poraďte, či idem nato správne :
    10 000 Eur - DPH na výstupe aj vstupe. 2000 Eur nárokujem od prepravcu (iba hodnotu tovaru, bez DPH).
    Myslím, že nadobudnutie by malo byť z celej hodnoty tovaru.
    Ďakujem
    1. zaklad pre výpočet dane na vstupe a výstupe je 10 000 EUR
    2. hodnota ukradnutého tovaru bez dph je 2 000 EUR
    3.
    § 53
    Oprava odpočítanej dane
    (5) V prípade krádeže tovaru, pri ktorom platiteľ odpočítal daň, je platiteľ povinný odviesť daň vo výške odpočítanej dane; ak je tovar predmetom odpisovania podľa osobitného predpisu, 26) zníži platiteľ odvod dane o pomernú časť dane zodpovedajúcu odpisom. Ak bol odcudzený tovar, ktorý bol predmetom nájmus dojednaným právom kúpy prenajatej veci, odvedie platiteľ daň zníženú o daň, ktorú z tohto tovaru už odviedol, najviac však do výšky odpočítanej dane. Platiteľ daň odvedie za to zdaňovacie obdobie, v ktorom zistil krádež tovaru.
    ukradnutý tovar vo výške 2000 EUR z toho odvediete Dph

    4. Vaša škoda je je 2000 EUR + ODVEDENá DHP Z UKRADNUTéHO TOVARU
    /Dph- vy ju musíte odviesť a niekto Vám ju musí zaplatiť, a ten niekto je zodpovedná firma. Iné by bolo, keby sa Vám tovar iba poškodil, tam sa Dph neodvádza./ UPLATNUJTE SI CELU SKODU !!!

    nadobudnutie - krádež tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.