Zavrieť

Porady

Dá sa prerušiť živnosť aj elektronicky?

dobry deň prosim o radu chcem prerušiť živnosť, dá sa to aj elektronicky?
respektíve kto by poradil kde sa to vlastne dá podať cez net a ešte druha otázka,môžem zrušiť aj podnikateľský účet na tú dobu?
Naposledy upravil Mariana B. : 20.11.13 at 09:05 Dôvod: uprava nazvu otazky
tictac7 máš ZEP?
arthurka nemám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    1. bez ZEP-u elektronicky nič nespravíš
    2. ak zrušíš účet, nezabudni to oznámiť aj DÚ. Po obnovení živnosti si budeš musieť založiť nový účet - a ten potom taktiež nezabudni oznámiť na DÚ
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A prečo by si MUSELA založiť nový účet?
    tictac7 ...no keď tento zruší...a píše, že aj účet chce zrušiť na dobu prerušenia živnosti. A banka účet nepreruší - si myslím - dajú jej úúlne iný
    marjankaj A ak nepožiada aj tak jej dajú nový účet?
    arthurka fajn ďakujem, tak tam pôjdem osobne.....ten účet chcem zrušiť ztakého dôvodu, že jednak zbytočné mesačné poplatky a dokonca mi tam držia 30€ s ktorými nemôžem hýbať, kedysi to bolo 1000korun....ešte ma napadlo a daňové priznanie dávam ako vždy do konca marca? a tiež čo mám teraz robiť, sa zahlasiť na ÚP? mám nárok na dáky príspevok?
    tictac7 DP podáš normálne do 31.3.2014. ÚP - ťažká otázka - málo info. Odpovedí tu máš neúrekom.
    arthurka ďakujem, ten ÚP to je asi dosť individuálne
    marjankaj No ak si si neplatila poistenie v nezamestnanosti, tak žiadne peniaze ani nečakaj.
    arthurka platila 12rokov, doteraz som od štatu nikdy nič nechcela, len dávala
      zbaliť

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Aj keď je po funuse, predsa ešte zareagujem na otázku. Aj zrušiť živnosť sa dá elektronicky. Sám podnikateľ nemusí vlastniť ZEP. Stačí splnomocniť osobu, ktorá má ZEP a ktorá aj takéto služby poskytuje. DP podávaš k 31. 3. 2014 na všetky zdaniteľné príjmy za celý rok 2013.

    Dá sa prerušiť živnosť aj elektronicky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.