Zavrieť

Porady

Provizia za predaj kozmetiky- Marya Key

Do akých príjmoch mám zaradiť províziu z predaja kozmetiky M.K.Provízia je vo výške 16.000,- . Uvedený daňovník to robí popri HPP a DDP.Je to príležitostný príjem, ktorý sa do 22.000 nezdaňuje? Objednávky nerobí pravidelne. Tento príjem je zo 4 objednaní. Ďakujem Virka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ja by som to dala ako príjem z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním - §6 ods. 2 písm.b.
    Jednorazový príjem to nie je - objednával to predsa 4x. Náhodilý takisto nie. Takže by som to určite zdanila

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    Marianna01
    Ja by som to dala ako príjem z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním - §6 ods. 2 písm.b.
    Jednorazový príjem to nie je - objednával to predsa 4x. Náhodilý takisto nie. Takže by som to určite zdanila


    Dakujem Ti Virka
    učtovníčka
    Nadviažem na túto tému, lebo mám klienta ktorý má príjem ako odmenu za obraty dosahované pri nákupoch od istej MLM firmy. Nie je možné tieto príjmy zaradiť do iných príjmov § 8...? Veľmi by ste ma potešili s kladnou odpoveďou, lebo vlani bol 60% paušalista a čo s ním teraz keď rok 2004 mu zostal otvorený a bolo by treba dodaniť cez 50 tis. Aké sú sankcie pri podaní dodatočného DP z titulu zmeny spôsobu účtovania? Mám z toho hysáky na záver plodného mesiaca. On ešte väčšie keď som mu spočítala 25% paušál, čo je jedna z možností. Prosím Vás poraďte.......Ďakujem

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    V prvom rade od neho vymám zmluvu, na základe ktorej sú mu odmeny vyplácané. Ale toto nebude do § 8 .... Určite to nie je jednorázový, príležitostný príjem.
    Len nerozumiem , z čoho máte problém. Mal by vyššie skutočné náklady ako by vyšli "paušálne" ?

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    No, je to asi dosť neskoro, reagovať na túto tému, možno to ale pomôže... Ja si myslím, Johanka, že v r. 2004 si daný podnikateľ uplatnil paušál 60% na všetky príjmy - aj neremeselné. Na to, samozrejme, nemal nárok. Preto má hlavu v smútku, že čo sa stane, keď bude musieť dodaniť 50tis.
    Je to tak, Účtovníčka?
    No ale zas Johanka má pravdu, nie je to § 8, ak ovšem celý ten príjem nebol vyplatený naraz. Čo zrejme nebol (aspoň si myslím... ?)

    Provizia za predaj kozmetiky- Marya Key

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.