Zavrieť

Porady

Rozpočtová klasifikácia

Pekný deň,
vie mi niekto poradiť, či nákup nového mobilného telefónu za 1,00 € (viazaného na zmluvu) je správne zaúčtovaný z podpoložky 633003 - Telekomunikačná technika.
Ďakujem.
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Dara9 Pozri príspevok
Pekný deň,
vie mi niekto poradiť, či nákup nového mobilného telefónu za 1,00 € (viazaného na zmluvu) je správne zaúčtovaný z podpoložky 633003 - Telekomunikačná technika.
Ďakujem.
Áno môže byť, nezabudni ho evidovať aj v majetku na podsúvahových účtoch, aj ked má hodnotu len 1€.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
xoxolushka xoxolushka

xoxolushka je offline (nepripojený) xoxolushka

Ahoj,
čítam si porady a už po druhýkrát som sa stretla, o vedení v účtovnej evidencii aj drobného majetku, ktorého cena je napr. do 10,-€. Chcela by som sa na to spýtať, nakoľko auditorka mi to pri poslednom audite vytkla. Z účtovnej evidencii mi to dala vyradiť, a máme si to viesť len na osobitných záznamoch k inventarizácii majetku.
Kde je pravda, prosím??
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

xoxolushka Pozri príspevok
Ahoj,
čítam si porady a už po druhýkrát som sa stretla, o vedení v účtovnej evidencii aj drobného majetku, ktorého cena je napr. do 10,-€. Chcela by som sa na to spýtať, nakoľko auditorka mi to pri poslednom audite vytkla. Z účtovnej evidencii mi to dala vyradiť, a máme si to viesť len na osobitných záznamoch k inventarizácii majetku.
Kde je pravda, prosím??
Väčšinou každý program na evidovanie majetku obsahuje aj evidovanie majetku v operatívnej evidencii. Ja ho tam evidujem, ale tento neúčtujem na podsúvahových účtoch, aj keď program túto možnosť ponúka, účty tam nenahodím.
0 0
xoxolushka xoxolushka

xoxolushka je offline (nepripojený) xoxolushka

ďakujem zatial som v programe nič také nenašla, no ešte stále sa spoznávame, tak možno aj ja to časom tak budem
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Dobrý deň,
ja by som sa chcela opýtať, aká je po novom rozpočtová položka pre poisťovne zdravotného poistenia:
v r. 2009 to bolo na VsZP - 621, SZP - 622, ostat. poisťovne - 623. Ale teraz sa poistovne zlučovali, neviete ako je to po novom?
Ďakujem.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

waitinka7 Pozri príspevok
Dobrý deň,
ja by som sa chcela opýtať, aká je po novom rozpočtová položka pre poisťovne zdravotného poistenia:
v r. 2009 to bolo na VsZP - 621, SZP - 622, ostat. poisťovne - 623. Ale teraz sa poistovne zlučovali, neviete ako je to po novom?
Ďakujem.

Ja som to zaúčtovala aj tento rok na 621 - VšZP, 623 - ostatné ZP
0 0
mobilka mobilka

mobilka je offline (nepripojený) mobilka

Prosím Vás o radu, ako mám zaúčovať nákup klávesového nástroja - do domu smútku - v hotnote 1810,- €. Predpokladám, že to bude kapitálový výdavok, ale neviem rozp. klasifikáciu 713.....? Ďakujem
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

mobilka Pozri príspevok
Prosím Vás o radu, ako mám zaúčovať nákup klávesového nástroja - do domu smútku - v hotnote 1810,- €. Predpokladám, že to bude kapitálový výdavok, ale neviem rozp. klasifikáciu 713.....? Ďakujem
Bude to kapitálový výdavok, rozpočtová položka 713004.
0 0
gabca888 gabca888

gabca888 je offline (nepripojený) gabca888

Prosím kde by ste zaradili Detské reflexné vesty? len na 633006 alebo na niektorú konkrétnejšiu podpoložku. kupovali sa do škôlky a nemám tušenie kde by som ich mohla zaradiť. ďakujem za odpoveď. a dali by ste ich do spotreby alebo evidovali na podsúvahe?
Naposledy upravil gabca888 : 28.04.10 at 08:24 Dôvod: ešte jedna otázka
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
gabca888 Pozri príspevok
Prosím kde by ste zaradili Detské reflexné vesty? len na 633006 alebo na niektorú konkrétnejšiu podpoložku. kupovali sa do škôlky a nemám tušenie kde by som ich mohla zaradiť. ďakujem za odpoveď. a dali by ste ich do spotreby alebo evidovali na podsúvahe?
Na 633006 ti stačí úplne a či ich dať do spotreby alebo evidovať na podsúvahových účtoch, to záleží na tom ako máš postavenú internú smernicu ohľadom evidovania majetku.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ktorá ekon. klasifikácia je náhrada ušlej mzdy či náhrada mzdy este za rok 2009? patri to do 630-ky alebo do 610?
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

A za čo je tá náhrada?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

náhrada mzdy ..ktorá sa mu mala vypltiť už v roku 2007 ale teraz je vlastne súd a rozhodnutie súdu čiže doplatok mzdy..
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
náhrada mzdy ..ktorá sa mu mala vypltiť už v roku 2007 ale teraz je vlastne súd a rozhodnutie súdu čiže doplatok mzdy..
Vo finančnom spravodaji č 14/2004 nájdeš opatrenie MF SR, ktorým sa ustanovuje druhová, klasifikácia, organizačná klasifikácia a ekonomická klasifikácia rozpočtovej klasifikácie to je základ, stiahni si ju, nájdi si k nej všetky dodatky a novely a pri zatrieďovaní podľa ekonomickej klasifikácie sa riaď týmto opatrením, skladá sa z dvoch častí. 1. časť je rozpis ekonomickej klasifikácie na strane príjmov aj výdajov a v 2. časti máš podrobne rozpísané, čo všetko môžeš pod tú ktorú položku zaradiť. Bez nej sa ti bude robiť ťažko, pretože asi neexistuje na Slovensku človek, ktorý ju má namakanú naspamäť celú. Táto metodika je takzvaná biblia pre rozpočtárov.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Pripájam ti rozp. klasifikáciu aj so zapracovanými dodatkami. Aby si nemusela hľadať.
1 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

našla som 637001 - náhrada ušlej mzdy a zaäčtujem to ako? 521/331
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

timejka200 Pozri príspevok
našla som 637001 - náhrada ušlej mzdy a zaäčtujem to ako? 521/331
637 001 sú školenia, kurzy, semináre.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

joj 637009....))))))
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Poprosím o pomoc:
Nedoplatok zamestnanca z RZZP z r. 2009 hradený v 2010 ide cez RK 611 v r. 2010 alebo ako?...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Posúvam ...
0 0
Načítať ďalšie