Zavrieť

Porady

nevera

Teraz by som chcela počuť váš názor na neveru. Mám dobrú kamarátku, ktorá sa touto otázkou trápi. Má sa v podstate fajn. Má dobrého manžela, aj keď občas má pocit, že by ho najradšej poslala do prdelky, ale občas sa stretáva aj so svojou bývalou láskou. Už sme to viacej krát rozoberali,ale aj keď má rada svojho manžela, miluje toho priateľa. Osud jej neprial a za toho priateľa sa nevydala a na just stretla manžela a zobrala si ho. Priateľ nebol v podstate ešte vyzretý a ona bola tiež mladá. Aj keď k manželovi cítila najprv len kamarátsvo, to prerástlo do dôvery a potom k svadbe. Lenže stále tam ostalo to niečo čo cíti k priateľovi. Medzi tým sa jej narodili aj deti, ale neprestala myslieť na priateľa. Počas manželstva s ním 3 krát prežila dvoj-troj mesačné stretávanie sa. Jej priateľ si však vždy niekoho našiel a tým vždy ukončili stretávanie. Pri rozprávaní jej vždy povedal, že to už nikdy nebude to čo predtým, lebo je vydatá. Ale aj tak sa s ňou stretával. Stále si vraj dobre rozumejú, majú si čo povedať, môžu sa jeden na druhého obrátiť keď to potrebujú. Mávame dlhé rozhovori na túto tému. Verím, že ten priateľ k nej stále niečo cíti, ale vadí mu že je vydatá. Zatiaľ si nenašiel ani žiadnu vážnu známosť. Každá stroskotala a oni sa v 2 ročných intervaloch stretávajú. Ju to však veľmi ničí. Viem, že manžela by nedokázala opustiť /vie, že by ho veľmi ranila/ ale tá láska k priateľovi ju ničí. Neviem jej poradiť ako má na neho zabudnúť, lebo vždy keď si myslí, že je všetko ok, tak osud jej priateľa pripomenie, nejakým spôsobom vráti. Niekedy mám pocit, že sú nejakým spôsobom prepojení a asi si boli súdení. Vraj aj veštica to známej povedala, že priateľ mal byť jej manžel a preto ich osud stále spája. Moja snaha stroskotala, keď som jej vymenovala všetky plus na manžela, ako jej je s ním dobre a že majú šťastné manželstvo. Ona sama si to priznala ale proste je tam stále to ale. Čo hovoríte na to vy?
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

z archívu:

http://www.porada.sk/t32001-uz-mu-ne...ight=never%EDm
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja Tvojej priateľke želám toho milujúceho ,ktorý ju opúšťa zakaždým, keď mu to vyhovuje. Ale jej manželovi ,by som želala milujúcu manželku,samozrejme v žiadnom prípade - nie Tvoju priateľku.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nebude ten problem v tom, ze manzela ma rada a priatela miluje? No co s tym, na dvoch stolickach sa sediet neda.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Ak si naozaj myslí, že miluje toho priateľa a on ju, nech sa rozvedie a je s ním. Vyzerá to strohá rada, ale je to jediné čestné riešenie. Jej manžel si to nezaslúži, pretože ho v podstate klame od začiatku. Viem, sú tam deti, ale v prvom rade musí byť tvoja priateľka vysporiadaná sama so sebou, lebo ak nebude, nemôže byť svojím deťom oporou ani vzorom.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

tvoja priateľka je citovo nevyzretá na dvoch stoličkách sa ozaj sedieť nedá a kde má záruku, že keď sa rozvedie tak sa dá spolu ,,dokopy s byvalou láskou,, veď on sám povedal , že uz nikdy to nebude také ako predtým.
Nakoniec, neprajem jej nič zlé zostane sama s dvomi deťmi a ostanú jej len oči pre plač.

IVETA N
0 0
vodnár vodnár

vodnár je offline (nepripojený) vodnár

Ešte raz skúste s priateľkou racionálne a triezvo prebrať všetky pre a proti a znova nech zváži, či si to ten manžel a deti od nej zaslúžia . Raz som šla v parku za jednou pani, ktorá kráčala so synom a vysvetlovala mu, že NEMOŽE BYT na Vianoce aj s tatinom aj s ňou. Na Vianoce bude u tatina a na Silvestra u nej a priateľa. Ten chlapec mal asi 6-7 rokov a nechcel a nevedel to pochopiť....
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Keď ju to tak ničí, asi by sa namiesto dlhých rozhovorov s priateľkou mala porozprávať s manželom. Možná by to urýchlene vyriešilo jej problém - buď by sa utužili manželské vzťahy, alebo mohla byť už žiť s milovaným. V tom druhom prípade by potom už nie ona "zahýbala", ale priateľ jej....

V tomto sviatočnom čase zasvätenému láske a porozumeniu v kruhu svojich najbližších je toto "aktuálna" téma. Poznám x-žien, ktoré by menili s tvojou priateľkou - žiaľ nie každej je dopriaté mať dobrého manžela.

Čaro dnešného dňa ma núti, aby som teraz osobitne poprial pekné Vianoce aj všetkým tým, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nemôžu prežívať najkrajšie sviatky roka v rodinnom kruhu...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja mám tiež takú kamarátku. Dlhé roky mala stále svoju bývalu lásku, a dobrého milujúceho manžela. Všeko šlo ako po masle, až raz zistila, že ju manžel dosť dlho podvádza. To ju tak ranilo, že sa veľmi dlho nevedela s tým vysporiadať, bola asi 3 mesiace na PN. Jej manžel bol tak inteligentný, že nikdy jej nedal najavo, čo mu robi. Riešil si svoje veci po svojom, a keď sa všetko prevalilo, pekne sa zobral a odišiel. Nechal ju s majetkom a dvoma deťmi samu. Dodnes to ľutuje, ale nič sa nedá vrátiť späť. Z toho plynie ponaučenie, nerob druhému to, čo nechceš aby robili tebe.
Prajem príjemné vianoce.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Melnick Pozri príspevok
Ja Tvojej priateľke želám toho milujúceho ,ktorý ju opúšťa zakaždým, keď mu to vyhovuje. Ale jej manželovi ,by som želala milujúcu manželku,samozrejme v žiadnom prípade - nie Tvoju priateľku.
Aj ja jej želám toho Chrapúňa! nevie čo chce.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Melnick Pozri príspevok
Ja Tvojej priateľke želám toho milujúceho ,ktorý ju opúšťa zakaždým, keď mu to vyhovuje. Ale jej manželovi ,by som želala milujúcu manželku,samozrejme v žiadnom prípade - nie Tvoju priateľku.
Nikdy nikto nemôže vidieť do vzťahu, ktorý môže zvonka vyzerať úplne inak ako to je naozaj... ale podľa toho ako je to tu opísané, tak súhlasím s Melnick.
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

Byvaly priatel nevie co chce, respektive vie ze nechce tvoju kamosku...len ju vyuziva vo chvilach ked nikoho nema. Na jej mieste priatela necham a vsetku svoju lasku dam manzelovi a detom.
1 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Názor? No tak niekto sa rád klame? Alebo má chaos vo význame slov, láska, sex, manželstvo,... veľmi ťažko sa vyjadriť inak. Čo sa týka tej veštice,... neviem či sa dá ovplyvniť to čo nám je určené, alebo niekto potrebuje silou mocou ospravedlniť svoje konanie pred svedomím. Aj priateľka má možnosť voľby. Manžel, alebo čakať na dvojročný interval kým si priateľ spomenie?... Osobne by som nikdy nevymenila chvíľkovú potrebu niekoho nech by bola akákoľvek za pevné rameno, ktoré poskytne istotu, psychickú podporu so všetkým čo k tomu patrí. Podľa všetkého manžel toto všetko "chvíľkovo odídenej" poskytuje. Tak neviem ako si predstavovala manželstvo? Ak má neprekonateľné problémy s manželom, aj tak sa dá tá situácia riešiť. Na dvoch stoličkách sa sedieť nedá a toto platí aj v tomto prípade. Neviem si predstaviť reakciu manžela ak sa o všetko prevalí. Inak sa divím, že sa to ešte nestihlo prevaliť. Priateľka musí urobiť rozhosnutie a zvoliť riešenie, ktoré je skutočne tým, čo potrebuje. Osobne si neviem predstaviť akoby som reagovala ak by si nejaký "priateľ" po dvoch rokoch na mňa spomenul. Aj keď čas veľmi rýchlo plynie... práve preto treba riešiť vzniknutú situáciu. Ale toto je môj názor a ja som sa v takej situácii nikdy neocitla.
0 0
belanka belanka

belanka je offline (nepripojený) belanka

Neveru som si prežila ako tá podvedená.Chudák manžel.Lepšie je možno ani netušiť,lebo potom sa ťažko verí.Ja som to už nedokázala.Čo tá priateľka chce?A ten jej drahý si robí zrejme to,čo mu práve vyhovuje a ona je k dispozícii.Ak to tak pôjde ďalej,otázka času,kedy to manžel zistí a môže stratiť oboch.
0 0
zita7 zita7

zita7 je offline (nepripojený) zita7

No musím uznať, že ste sa tu pekne rozpísali. Dala som to všetko prečítať kamarátke. Jej reakcia bola taká ako vaša. Sama dobre vie, že nemôže stále sedieť na dvoch stoličkách. Dobre vie, že môže byť šťastná, že má takého manžela. Musí sa v prvom rade vysporiadať sama so sebou, konečne uzatvoriť kapitolu, len to je pre ňu práve to ťažké, lebo toho kamaráta naozaj miluje. Ale snáď už pochopila, čo som sa jej snažila aj ja vtĺcť do hlavy - lepší vrabec/manžel/ v hrsti ako holub/priateľ/ na streche. Viem, že je to blbé porovnanie, ale myslím, že je k danej situácií trefné. Bude to mať ťažké.
Ináč som Vám všetkým zabudla popriať krásne a v kľude prežité vianočné sviatky.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Tá Tvoja priateľka naozaj nevie čo chce. Nech si váži to čo má doma a nečaká na bývalého priateľa, ktorý ju občas, keď nemá iného, potrebuje.
Čo keby jej to isté robil jej manžel?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ťažká to téma, ale prispejem svojim skromným názorom.
V prvom rade by si mala tvoja kamoška rozmyslieť, čo chce, aký je jej hodnotový rebríček. Je jasné, že pozná situáciu. Manžela a jeho podporu a oporu, na druhej strane určite nie chladné city k priateľovi. Nikto nikdy nemôže mať všetko. Mala by si premyslieť, čo by ju (aj vzhľadom na okolie) bolelo menej. Ak ostane s manželom, hoci sa prestane stretávať s priateľom, môže sa stať, že ho podvedie s niekym iným, pretože s manželom napr. nefunguje chémia. Alebo len jednoducho ju to bude zožierať do konca života. Alebo sa rozvedie a začne žiť s priateľom, pričom pri ňom má momentálne minimálne záruky do budúcna. Nebudem sa prikláňať ani na jednu stranu. Toto si musí predovšetkým rozhodnúť tvoja kamoška.
Ešte by som chcela upozorniť na rozdiel medzi citmi a pocitmi. Ak má svojho muža rada, čiže trvalo cíti k nemu náklonnosť, je to silný cit. Avšak láska, alebo lepšie zamilovanosť je len chvíľkový pocit, ktorý skôr či neskôr pominie a treba sa snažiť vybudovať pevné city.
Držím palce, aby sa správne rozhodla. Pretože ak ona nebude šťastná a spokojná so svojím životom, ani jej okolie nebude šťastné.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

VERONIKA6 Pozri príspevok
Tá Tvoja priateľka naozaj nevie čo chce. Nech si váži to čo má doma a nečaká na bývalého priateľa, ktorý ju občas, keď nemá iného, potrebuje.
Čo keby jej to isté robil jej manžel?
keď nemá inúalebo žeby iného?
0 0
purna purna

purna je offline (nepripojený) purna

"Láska" diaľku (lepšie povedané zakázané ovocie viac chutí) sa vžky ľahšie udržuje ako v spolužití. Človek podlieha ilúzii, aké by to bolo úžasné, keby ...
Takto moja priateľka trpela 20 rokov pre občasné úlety svojho manžela za bývalou láskou. Až deti dorástli, odišla. Konečne mali milenci možnosť naplniť svoj sen. Vybudovali si spoločné hniezdočko, a vieš koľko im to spolu vydržalo? Tri mesiace. Až teraz zilsil, aký poklad mal doma, keď ho stratil. Daj to prečítať svojej priateľke, nech sa preberie zo sna a nech si nezničí a hlavne deťom život!!!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

a čo tak oživiť staré porekadlá? Napr. keď je medveďovi dobre, ide na ľad tancovať...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kukučka Pozri príspevok
a čo tak oživiť staré porekadlá? Napr. keď je medveďovi dobre, ide na ľad tancovať...
Kukučka, ja to poznám, že keď je koze dobre ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať