Zavrieť

Porady

Zaradenie o triedu nižšie

Mala by som otázočku. Som učiteľkou 1. stupňa zŠ, mám 6 rokov praxe a 1. atestáciu. Mám ponuku práce ale do MŠ s tým, že pôjdem o triedu nižšie a neuznajú mi 1. kvalifikačnú skúšku, takže budem na tom určite finančne stratová.Môžem si nárokovať na 11 triedu a uznanie 1. kvalifikačnej skúšky?Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tereza17 je offline (nepripojený) Tereza17

    Tereza17
    Ano som, mám strednú pedagogickú školu,potom 1. stupeň 1.-4. s 1. kvalifikačnou skúškou.

    Tereza17 je offline (nepripojený) Tereza17

    Tereza17
    Ano som, mám strednú pedagogickú školu,potom 1. stupeň 1.-4. s 1. kvalifikačnou skúškou. Nemám vysokú školu z predškolskej pg.

    Darica je offline (nepripojený) Darica

    Darica
    Teraz sa študuje vysoká škola - prvý stupeň predškolská a elementárna pedagogika. Ak si niekto vyberie druhý stupeň - predškolskú pedagogiku je kvalifikovaný pre 10 platovú triedu. Ale platí výnimka aj pre tých , ktorí vyštudujú druhý stupeň primárna pedagogika (pre 1 stupeň) , musia mať však pedagogickú školu - tiež potom platia do 10 platovej triedy.

    Tereza17 je offline (nepripojený) Tereza17

    Tereza17
    Ďakujem pekne, a aká je podmienka aby ma s mojím vzdelaním a praxou zaradili do 11. triedy v MŠ? Vôbec sa neakceptuje ani 1. kvalifikačná skúška?

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Tereza17 Pozri príspevok
    Ďakujem pekne, a aká je podmienka aby ma s mojím vzdelaním a praxou zaradili do 11. triedy v MŠ? Vôbec sa neakceptuje ani 1. kvalifikačná skúška?
    Podľa mňa žiadna. Ak viem, kvalifikačné skúška sa ti nemôže uznať, ak si ju robila v úplne inom obore ako pracuješ. Ak si ju robila ako učiteľka pre 1.stupeň a nesúviselo to s predškolskou pedagogikou, tak ti ju podľa mňa neuznajú.
    Píšeš ale, že si dostala ponuku z MŠ, čiže ak ta tam chcú, môžu ti dať vyššie osobné odmeny, aby ti dorovnali plat na úroveň akú si mala v ZŠ. Ale do 11.triedy ťa dať nemôžu.

    Zaradenie o triedu nižšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.