Zavrieť

Porady

vylucenie z skd pre nezvladnutelne spravanie

Dobry den, potrebovala by som od Vas radu...mam v skolskom klube chlapca, ktoreho spravanie je uplne nezvladnutelne.Neskutocnym sposobom mlati deti bezdovodne, rozhadzuje a nici veci okolo seba, odtahuje lavice, skryva sa do skrin,vychadzuje veci von z okien,na obede kope deti pri stole namocil dietatu hlavu do polievky, a podobne veci...nerespektuje nic co sa mu povie a pri bitke na nic nereaguje a neda sa zastavit ani udrzat..jeho agresivita je abnormalna...chcem sa opytat ci je mozne vylucit pre nezvladnutelne spravanie dieta zo skolskeho klubu. Mate s niecim takym niekto skusenost?Popripade co sa da robit v takomto pripade, kedze mi ide uz o bezpecnost ostatnych deti a mam strach z tazkeho urazu :-(. Za kazdu radu a pomocnu ruku Vam dakujem...alena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    brontosaurus Pozri príspevok
    Podľa mňa, ak už zlyhali všetky možnosti riešenia problémov - rozhovor a spolupráca s rodičmi, riešenie daného žiaka s výchovnou poradkyňou či poradňou, tak jedna z možností je dieťa vylúčiť z ŠKD. Tak, ako riaditeľ školy má právo prijať dieťa do ŠKD, o čom mu škola vydá rozhodnutie, tak má právo ho pri udaní dôvodov aj z ŠKD vylúčiť. Z povinnej školskej dochádzky sa dieťa vylúčiť nedá, ale z ŠKD áno. Ale bral by som to už ako krajné riešenie keď žiadnym iným spôsobom nie je možné zabezpečiť nápravu.
    Ja len k tomu doplním, že by ste mali mať vnútorný predpis - školský poriadok ŠKD, kde si väčšina škôl uvádza aj to ako sa postupuje v prípade, že dieťa porušuje tento poriadok a je ohrozená bezpečnosť zdravia pri prevádzke ŠKD a že takéto dieťa môže byť vylúčené z klubu. Pri prijímaní sa rodičia i deti s týmto poriadkom oboznamujú a niekde to majú ošetrené aj tak, že to majú od rodičov podpísané, že sa s poriadkom oboznámili. Ale súhlasím s predchádzajúcim príspevkom, treba vyčerpať všetky možnosti a až potom uvažovať o vylúčení, o ktorom rozhoduje riaditeľ po predchádzajúcom prerokovaní v pedagogickej rade.
    no dali sme i s ucitelkou navrch na psychologicke vysetrenie...rodicia vedia akeho maju syna vraj aj v skolke bol s nim problem ale tam to hasne co sa tyka rodicov...cez hodiny potrebuje chlapec viac pozornosti a akonahle sa nudi tak zacina byt zly...cez prestavky taktiez....ale mam taky pocit ze poobede je to s nim horsie s pribudajucim casom v skole :-( neviem co s nim som zufala

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    No ťažká situácia pre všetkých, niet čo závidieť.
    poznám sa s mamou jedného takého dieťaťa. Chudera, chodila veľmi nešťastná. Vždy sa len bála, čo sa zas na jej hlavu zosype, čo syn zase vyviedol a kde sa kto bude na neho sťažovať. Našťastie, čím je starší, tým je to lepšie.
    Na druhú stranu, takéto dieťa bolo aj v synovej triede. Bola to naša nočná mora - vybral si našho syna ako svoj cieľ. Aj sme ich skúšali skamarátiť, aj ignorovať. Boli to ťažké časy. On chlapec v jadre nebol zlý, aj šikovný bol, len furt potreboval činnosť a pri jednej dlho nevydržal. A keď nebolo to, čo ho zaujímalo, tak bol problém. Vychovávateľky v družine to čiastočne vyriešili tým, že ho fakt zamestnávali a špeciálne strážili, aby aspoň neblížil deťom okolo a neublížil ani sebe.
    Situáacia sa vyriešila po dvoch rokoch, keď rodičia presunuli syna do inej školy. Bohužiaľ, naša škola ho nezvládla

    Inak, len tak na okraj, stále poteboval vynikať, bolo jedno v čom. Stále si potreboval niečo dokazovať. A až úplne na konci vysvitlo, že je adoptovaný. Asi to bolo niekde v ňom, že potreboval na seba upozorňovať. Ale nakoľko to nikto nevedel, tak ani nikto nedokázal jeho chovanie pochopiť.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Podľa mňa, ak už zlyhali všetky možnosti riešenia problémov - rozhovor a spolupráca s rodičmi, riešenie daného žiaka s výchovnou poradkyňou či poradňou, tak jedna z možností je dieťa vylúčiť z ŠKD. Tak, ako riaditeľ školy má právo prijať dieťa do ŠKD, o čom mu škola vydá rozhodnutie, tak má právo ho pri udaní dôvodov aj z ŠKD vylúčiť. Z povinnej školskej dochádzky sa dieťa vylúčiť nedá, ale z ŠKD áno. Ale bral by som to už ako krajné riešenie keď žiadnym iným spôsobom nie je možné zabezpečiť nápravu.

    vylucenie z skd pre nezvladnutelne spravanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.