Zavrieť

Porady

Daň z MV a odhlásenie

Ako môžem odhlásiť auto od platenie dane, nakoľko osoba ešte podniká, ale auto sa celý rok nepoužívalo na podnikanie.... Za rok 2016 bola zaplatená daň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...ovych-vozidiel
    Povinnosť oznámiť zánik daňovej povinnosti
    Podnikateľ je povinný oznámiť zánik daňovej povinnosti k 31. decembru predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia vtedy, ak počas celého zdaňovacieho obdobia vozidlo nebolo predmetom dane, t.j. nedošlo k naplneniu predmetu dane (vozidlo nebolo použité na podnikateľskú činnosť počas celého zdaňovacieho obdobia ani jeden deň), o vozidle nebolo účtované, vozidlo nebolo evidované v daňovej evidencii alebo neboli uplatňované výdavky spojené s požívaním vozidla. Daňovník oznamuje túto skutočnosť správcovi dane po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote na podanie daňového priznania.

    alebo:
    https://podpora.financnasprava.sk/28...vej-povinnosti otázka č.2.. uprav si roky podľa aktuálneho obdobia, a trošku nad tým podumaj..
    Naposledy upravil Žabinka : 02.01.18 at 20:37
    nikula ďakujem, pochopila som.... je nejaký vzor tohto oznámenia, či stačí formou listu oznámiť zánik DP a uviesť dôvod?
    nikula A ešte jedna otázka.... V podanom DP za predošlý rok som uviedla dátum zániku posledný deň v roku, kedy som uz predpokladala, že prejdeme na paušál a nebudú potrebné výdavky na auto. T.j. auto sa vyradilo. Je potrebné aj v tomto prípade posielať toto oznámenie na daňový úrad?....
    nikula Takže v mojom prípade sa to nedá... Nakoľko nedošlo ani k ukončeniu ani prerušeniu živnosti, ani úmrtiu, ani zmene majiteľa.... Takže musím platiť, aj keď ho na podnikanie nepoužívam... Iba na osobné účely.

    vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

    vanessa2
    ak sa vozidlo nepoužilo ani den na podnikanie pošlete odlhlášku k 31.12.2017 na danový úrad.Odhláška sa musí podať do 31.1.2018.Použijete vzor na finančnej správe
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Natty Poopravím: Oznámenie o zániku daňovej povinnosti k DzMV k 31.12.2016 (podľa vzoru z príspevku zk24). Podať na DÚ do 31.1.2018.
    nikula A ešte jedna otázka.... V podanom DP za predošlý rok som uviedla dátum zániku posledný deň v roku, kedy som uz predpokladala, že prejdeme na paušál a nebudú potrebné výdavky na auto. T.j. auto sa vyradilo. Je potrebné aj v tomto prípade posielať toto oznámenie na daňový úrad?
    Natty Ja by som to oznámenie rozhodne podala (tak ako som uviedla v komente vyššie). Podľa mojej úvahy si totiž k 31.1.2017 ešte nemohla dopredu vedieť, či auto nebude predmetom dane aj v roku 2017. Zánik povinnosti, ktorý sa uvádza v DP sa vzťahuje na prípady uvedené v § 8 ods. 2 zákona 361/2014 Z.z. o dani z mot. voz. Oznámenie o zániku DP sa dáva podľa § 8 ods. 6 vyššie uvedeného zákona, čo je aj tvoj prípad.
      zbaliť
    lubi011 zánik daň. povinnosti k 31.12.2016

    Daň z MV a odhlásenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.