Zavrieť

Porady

Ukoncenie PP zo strany zamestnanca v skusobnej dobe pocas OCR

Som zamestnana ani nie dva mesiace z toho som uz cca mesiac doma pre chorobu deti na OCR. Vzhladom na rodinne zalezitosti uz neplanujem navrat do prace. A preto moja otazka je, co je pre mna vyhodnejsie. Mam pockat kym mi OCR uplynie a az potom ukoncit PP alebo je to jedno kedze OCR plati socialka?
Kedze cca do maja dostavam rodicovsky prispevok, mam sa po ukonceni PP nahlasit na socialku opat na platenie poistenia - plati za mna stat? Ci mam ist rovno na urad prace?

Vopred dakujem za Vase odporucania.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
pojanko Pozri príspevok
Ano mala som viac OCRiek. A kedze som bola doma na RD poslednych 5 rokov nie som poistena v nezamestnanosti - nebola som zamestnana. Takze ak to dobre chapem mozem pocas OCR ukoncit PP a potom sa hned prihlasit na socialke . A potom kde mam zaniest papier o ukonceni OCR? Zamestnavatelovi alebo socialke? Mam pockat na ukoncenie OCR alebo je to jedno kedy ukoncim PP. Dakujem Vam moc
Ak posledná OČR-ka netrvá viac ako 10 dní, požiadaj zamestnávatela o ukončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe posledným dňom trvania OČR. OČR-ku (ukončenie) odovzdaj zamestnávatelovi.

Ak ti nevznikne nárok na dávku v nezamestnanosti, neeviduj sa na UP (iba ak by si chcela poberať dávku v hmotnej núdzi). Prihlás sa v zdr.poisťovni aj v sociálnej poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku.
Ak si však neskôr nájdeš prácu na dohodu, z dôch.poistenia v SP sa musíš do 8 kal.dní odhlásiť.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Mala si vystavených viac OČR-iek ? Lebo SP platí ošetrovné len po dobu 10 kal. dní (píšeš, že si doma pre chorobu už mesiac).

Máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch ? Od toho sa odvíja tvoj nárok na dávku v nezamestnanosti. Počas RD poistenie trvá len v prípade, ak trval pracovný pomer.

brčko je offline (nepripojený) brčko

brčko
určite po ukončení pp, či už sa budeš evidovať na UP alebo nie, si podaj prihlášku na soc.poistovnu, ako osba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov, budeš dôch.poistená štátom, a to aj v prípade evidovania na up. (pozor, nezaevidujú ťa spätne, tj. najskôr odo dna, kedy tam s prihláškou prídeš, teda treba hned tam íst)

a tiež k tvojim očr-kám. ako píše veronika, tiež je podstatné, ako je to s trvaním očr, či trvajú viac ako 10dní, lebo od 11dna by ti mala mzdárka prerušiť poistenie v soc.poistovni, tj. je to akoby si čerpala neplatené volno či RD. Môj názoj je taký, že aj v takomprípade si môžeš podať prihlášku na dôchpoistenie štátom, lebo ti netrvá povinné dôch.poistenie zamestnanca od 11dna a splnaš podmienku riadnej starostlivosti, lebo sa osobne staráš o choré dieťa do 6rokov.

či by som ukončila pp počas očr, asi podla počtu dní poistenia v období 3roky späť ... ?? ťažko povedať

pojanko je offline (nepripojený) pojanko

pojanko
Ano mala som viac OCRiek. A kedze som bola doma na RD poslednych 5 rokov nie som poistena v nezamestnanosti - nebola som zamestnana. Takze ak to dobre chapem mozem pocas OCR ukoncit PP a potom sa hned prihlasit na socialke . A potom kde mam zaniest papier o ukonceni OCR? Zamestnavatelovi alebo socialke? Mam pockat na ukoncenie OCR alebo je to jedno kedy ukoncim PP. Dakujem Vam moc

Ukoncenie PP zo strany zamestnanca v skusobnej dobe pocas OCR

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.